İngilizce öğrenirken, yurtdışındaki dil okullarının tercih edilmesindeki önemli faktörler şüphesiz ki eğitimi alınmak istenilen dilin anadili olan öğretmenler tarafından verilmesi ve dil bilgisinin pratik yapılarak arttırılmasıdır. Bunlara ek olarak eğitimini aldığınız dilin kültürü ile tanınması ve yurtdışı deneyimi edilmesi gibi avantajları da vardır.

Öğrenciler en uygun yurtdışı dil okulu seçimi yaparken, eğitim alacakları ülkeden, eğitim alacakları okula, konaklayacakları yurttan, vize işlemlerine, eğitim sonrasında ne tür bir kariyer hedeflediklerine kadar geniş bir yelpazeye kadar her faktörü düşünmelidir.

Yurtdışında İngilizce öğrenmek için başlangıç olarak, dilin hangi ülkede öğrenilmek istenildiğine karar verilmelidir. İngilizce öğrenmek için en popüler ülkeler İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada ve Avustralya iken Malta, Malezya ve Yeni Zelanda’nın da tercihler arasında olabileceği de bilinmelidir. İngilizce öğrenmek için yurtdışında dil eğitimi almak isteyenlerin, ülke tercihlerinin başında İngiltere’nin olması dilin anavatanı olması gösterilebilir. İngiltere’deki dil okullarının, İngilizce öğretmedeki tecrübelerinin diğer ülkelerdeki dil okullarına göre çok daha fazla olması da tercih sebeplerinden gösterilebilir.

İngiltere’nin çok tercih edilmesinin yanında, okulların masrafları, yaşam giderlerinin pahalılığı, çalışma izninin olmaması ve okullarda çok fazla Türk olması öğrencilere diğer seçeneklere yönelme ihtiyacı hissettirebilmektedir. İngilizce eğitimi alabileceğiniz diğer ülkeler ise, Amerika, Kanada, Avustralya, İrlanda, Yeni Zelanda ve Malta’dır. Öğrencilerin ihtiyaçlarına göre bu ülkeler de İngilizce öğrenmek için tercih edilebilmektedir. Bu ülkelerden Avustralya, İrlanda, Kanada ve Malta’da eğitim alırken çalışma iznin de olması öğrencilere oldukça cazip gelmektedir.

Yurtdışında dil okulları hakkında detaylı bilgiyi sayfamızda bulabilirsiniz. Ayrıca sizin için en iyi ülke ve dil okulu tercihi yapabilecek danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.