• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

IELI - Intensive English Language Institute, Adelaide

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - IELI - Intensive English Language Institute, Adelaide

IELI City Ingilizce dil okulu, Adelaide kentinde Avustralya’nin en yeni üniversitelerinden biri olan Torrens Üniversitesi’nin kampüsünde egitim sunmaktadir. Okulda ögrencilere sunulan olanaklar arasinda bilgisayar laboratuvari, ücretsiz internet erisimi, kütüphane, çalisma odasi, Torrens University giris karti (bu sayede üniversitenin olanaklarindan faydalanilabilmekte), akademik danismanlik hizmeti ve kafe bulunmaktadir. IELI City Ingilizce dil okulunda yer alan egitmenler, ana dili Ingilizce olan, üniversite mezunu ve deneyime sahip kisilerden olusmaktadirlar. Ögrenciler ders sonralari ve hafta sonlari okulun düzenledigi sosyal aktivite ve gezilere katilmaktadirlar.

Adelaide, güney Avustralya eyaletinin baskenti olup, yaklasik 1.28 milyon nüfusu ile ülkenin en kalabalik besinci sehri olmaktadir. Sehirde serin ve tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Adelaide, 2002 ve 2004 yillarinda “The Economist” dergisi tarafindan düzenlenen “Dünyanin En Yasanilabilir Sehirleri” anketinde kültürel nitelik, iklim, yasam ücreti ve saglik, suç orani düsüklügü gibi sosyal kosullar bakimindan birincilik derecesini paylasmistir. Adelaide’de geçim masraflari bütün Avustralya sehirleri arasinda en düsük olanidir (%25 daha ucuz) ve istatistikler kiralarin Sydney’dekinden %40 daha ucuz oldugunu göstermektedir. Kentin belli basli yapilari arasinda üniversiteler, parlamento ve hükümet binalari, Doga Tarihi Müzesi, St. Peter ve St. Francis Xavier katedralleri bulunmaktadir.

IELI City Ingilizce dil okulu programlari
Genel Ingilizce kursu

IELI City Ingilizce dil okulu genel Ingilizce kursu, günlük hayatta akici bir sekilde Ingilizce iletisim kurmak isteyenler için tasarlanmis olup, Ingilizce okuma, yazma, dinleme ve konusma becerilerini gelistirmektedir. Kursa Ingilizce baslangiç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyesine kadar her seviyeden ögrenci kabul edilmektedir. Genel Ingilizce standart kursunda ögrenciler kurs baslangicinda Ingilizce seviye tespit sinavi olmakta ve sinav sonuçlarina uygun olarak siniflara yerlestirilmektedirler. IELI City Ingilizce dil okulu genel Ingilizce kursu hakkinda GKR yurtdisi egitim danismanlarindan bilgi alabilirsiniz.

Akademik amaçlar için Ingilizce kursu

IELI City Ingilizce dil okulu akademik amaçlar için Ingilizce kursu, Ingilizce egitim veren üniversitelerde okumak isteyen ancak bunun için yeterli düzeyde akademik Ingilizce bilgisine sahip olmayanlar için tasarlanmistir. Kursa her seviyeden Ingilizce bilgisine sahip ögrenci kabul edilse de akademik konulari içeren sunum yapma, ders dinleme, not alma, ödev hazirlama ve seminerlere katilma gibi dersler orta üstü (Upper-Intermediate) seviyeye sahip ögrenciler ile islenmektedir. Akademik amaçlar için Ingilizce kursunda uluslararasi iliskiler, bilim, egitim ve saglik gibi ögrencilerin üniversite egitimlerinde ihtiyaçlari olacak alanlara da odaklanilmaktadir. IELI City Ingilizce dil okulunun Torrens Üniversitesi ile anlasmasi bulunmakta ve bu sayede ögrenciler akademik amaçlar için Ingilizce kursunu basariyla tamamladiktan sonra IELTS gibi sinavlara girmeden üniversite basvurunda bulunabilmektedirler. Ayrintili bilgi için GKR yurtdisi egitim danismanlarimizla iletisime geçebilirsiniz.

IELI City Ingilizce dil okulunda konaklama

IELI City Ingilizce dil okulunda ögrencilere aile yani konaklama ve paylasimli ögrenci evi seçenekleri sunulmaktadir. Aile yani konaklamada ögrenciler tek kisilik odalarda konaklamakta ve sabah, ögle ve aksam yemeklerini aile ile birlikte yemektedirler. Aileler, okulun konaklama yetkilileri tarafindan özenle seçilmekte ve düzenli olarak denetlenmektedirler. Ögrenciler kahvalti ve aksam yemeklerini aile ile birlikte yemektedirler.

Paylasimli daire seçenegi 2-3 ya da daha fazla ögrencinin bir araya gelerek daire kiralamasidir. Kiralanan daireler esyasiz olmakla birlikte, tam donanimli esyali olanlari da mevcuttur. Evde her ögrencinin kendine ait odasi olmaktadir. Ögrenciler salon, mutfak, banyo ve tuvalet alanlarini paylasimli olarak kullanmakta ve kendi yemeklerini kendileri yapmaktadirlar.

IELI City Ingilizce dil okuluna ulasim

Türkiye’den Avustralya’nin hiçbir yerine dogrudan uçus bulunmamaktadir. Bu yüzden ögrenciler Dubai, Abu Dhabi, Singapur veya Malezya üzerinden aktarmali gitmelidirler. Ögrencilerin aktarmali olarak gideceklerinden dolayi uçus ve bekleme sürelerine dikkat etmelidirler. Adelaide havaalanina inen ögrenciler toplu tasima ya da özel taksiler ile sehir merkezine ulasabilmektedirler. Talep eden ögrenciler havalimani karsilama seçeneginden faydalanabilmektedirler.

Adelaide sehir içi ulasim, otobüs, tren, metro ve özel taksiler ile saglanmaktadir. Otobüs genellikle sehir içinde en ucuz ulasim yollarindan biridir. Adelaide sehir merkezine, 99C numarali otobüslerle ücretsiz olarak gidile bilinmektedir. Rayli sistem ile North Terrace ve South Terrace caddeleri arasinda, sehir merkezi içerisinde metro ve tramvayla seyahat mümkündür.

IELI City Ingilizce dil okulu hakkinda GKR Yurtdisi Egitim Danismanlarindan ayrintili bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın