• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Flinders University, Adelaide

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Flinders University, Adelaide

IELI Adelaide İngilizce dil okulu, Flinders üniversitesinin harika güzellikteki yerleşkesinde olup, öğrencileri üniversite kulüpleri ve tesislerine tam erişim sağlamaktadır. Anadili İngilizce olan Avustralyalı öğrencilerle aynı kampüste İngilizce eğitim alan öğrenciler, İngilizce pratik yapabilmektedir. IELI Adelaide İngilizce dil okulu, 1995’den bu yana İngilizce eğitiminde oluşturduğu farklı metotla öğrencilerin hızlı ve etkili İngilizce öğrenmelerine yardımcı olma konusunda büyük bir saygınlık kazanmıştır. Eğitim ve deneyim alanında öğretmenlerin yüzde yetmişi uzun yıllar öğretmenlik tecrübesine sahiptir. IELI Adelaide İngilizce dil okulunu farklı kılan özelliği öğrencileri okuma, yazma, dinleme ve konuşma seviyelerine göre farklı sınıflarda eğitmesidir. Örneğin; okuma ve yazma alanında iyi olan fakat konuşma ve dinleme alanında geri kalan bir öğrenci kendi seviyesinde bulunan konuşma ve dinleme sınıfına katılarak bu yöndeki eksikliklerini tamamlama imkânı bulur. Bunun yanında aynı öğrenci haftalık eğitiminin çoğunu konuşma ve dinlemeye ayırıp, bütün temel İngilizce becerilerini aynı seviyeye çıkartma imkânına sahip olur.

Adelaide, güney Avustralya eyaletinin başkenti olup, yaklaşık 1.28 milyon nüfusu ile ülkenin en kalabalık beşinci şehri olmaktadır. Kent, 2002 ve 2004 yıllarında “The Economist ” dergisi tarafından düzenlenen “Dünyanın En Yaşanılabilir Şehirleri” anketinde kültürel nitelik, iklim, yaşam ücreti ve sağlık, suç oranı düşüklüğü gibi sosyal koşullar bakımından birincilik derecesini paylaşmıştır. Adelaide’de geçim masrafları bütün Avustralya şehirleri arasında en düşük olanıdır (%25 daha ucuz) ve istatistikler kiraların Sydney’dekinden %40 daha ucuz olduğunu göstermektedir. Adelaide’in harika kumsalları, samimi bir ortamın hüküm sürdüğü açık hava kafe ve spor kültürü, mükemmel şaraphaneleri ve Avustralya’nın iç bölgelerine erişimi vardır. Şehir, The University of Adelaide, University of South Australia ve Flinders University ile bünyesinde 3 adet üniversite barındırmaktadır.

Genel İngilizce kursu

IELI Adelaide İngilizce dil okulu genel İngilizce kursuna Beginner (başlangıç) seviyesinden itibaren her seviyede İngilizce bilgisine sahip olan öğrenciler kabul edilmektedir. Genel İngilizce programı öğrencilere seviye 7’ye kadar eğitim vermekte ve İngilizceyi geniş bir görev ve konu yelpazesinde kullanmaya yoğunlaşmaktadır. İlk 4 seviye genel İngilizce eğitimini içerip, sonraki seviyelerde öğrenciler ihtiyaçlarına yönelik olarak akademik İngilizce veya iş İngilizcesi ile ilgili eğitim alabilmektedir. Her kur 10 hafta sürmekte ve dersler 5 haftalık bloklar halinde işlenmektedir. IELI Adelaide İngilizce dil okulu genel İngilizce kursların hakkında ayrıntılı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Akademik amaçlar için İngilizce

IELI Adelaide İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursuna, Upper-Intermediate (orta üstü) ve üzeri seviyesinde öğrenciler katılabilmektedir. Akademik amaçlar için İngilizce kursunda uluslararası ilişkiler, bilim, eğitim ve sağlık gibi çeşitli alanlarda akademik makale yazmayı, dersleri takip etmeyi, akademik okuma, deneme ve rapor yazma, not alma ve sunum yapma gibi öğrencilerin üniversite eğitimlerinde ihtiyaçları olacak alanlara odaklanılmaktadır. IELI Adelaide İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversiteler arasında Flinders University, University of South Australia, Carnegie Mellon University, TAFE SA ve International College of Hotel Management bulunmaktadır. Öğrenciler, akademik amaçlar için İngilizce programını tamamladıktan sonra IELTS sınavına girerek aldıkları puana göre üniversiteye yerleştirilmektedir. Üniversitelerde farklı bölümler için farklı IELTS puan gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İş İngilizcesi

IELI Adelaide İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, çalışanlara, işverenlere ve yeni mezunlara yönelik olarak iş hayatında İngilizceyi nasıl kullanacakları hakkında eğitim vermektedir. Programa Upper-Intermediate (orta üstü) ve üzeri seviyesinde öğrenciler kabul edilmektedir. Upper-Intermediate seviyesine sahip olmayan öğrenciler IELI Adelaide İngilizce dil okulunda genel İngilizce kursuna gidebilmektedir. İş İngilizcesi kursu, öğrencilerin iş hayatında akıcı ve etkili şekilde konuşmaları, iş yazışmalarını gerçekleştirmeleri ve dinleme kabiliyetlerini geliştirmeyi hedeflemeleri için, deneyimli eğitmen kadrosu ile üst düzey eğitim sunmaktadır.

IELI Adelaide İngilizce dil okulunda konaklama

IELI Adelaide İngilizce dil okulu öğrencilerine yurt, aile yanı konaklama ve paylaşımlı daire seçeneklerini sunmaktadır. Yurt konaklamasında öğrencilere pek çok seçenek sunulmaktadır. Yurtlar okula farklı (en fazla 30 dakika) uzaklıktadır. Odalar tek veya çift kişilik olarak sunulmaktadır. Öğrenciler çift kişilik odalarda farklı bir ülkeden öğrenci ile konaklayabilirler. Banyo ve tuvaletler yurtlara bağlı olarak özel ya da ortak kullanımlı seçenekte sunulmaktadır.

Aile yanı konaklamayı tercih eden öğrenciler, Avustralya yaşam tarzını, Avustralyalı bir aile yanında kalarak deneyimlemektedirler. Aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda konaklamakta ve sabah, öğle ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yemektedirler. Aile yanı konaklama, öğrencilerin İngilizcelerini geliştirmeleri için en tercihlerden biridir. Aileler, IELI Adelaide İngilizce dil okulu yetkilileri tarafından özenle seçilerek, düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Paylaşımlı daire seçeneği 2-3 ya da daha fazla öğrencinin bir araya gelerek daire kiralamasıdır. Kiralanan daireler eşyasız olmakla birlikte, tam donanımlı eşyalı olanları da mevcuttur. Evde her öğrencinin kendine ait odası olmaktadır. Daha özgür bir ortamda kalmak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

IELI Adelaide İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Avustralya’nın hiçbir şehrine doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrenciler Dubai, Abu Dhabi, Singapur veya Malezya üzerinden aktarmalı gitmektedirler. Öğrencilerin aktarmalı olarak gideceklerinden dolayı uçuş ve bekleme sürelerine dikkat etmelidirler. Birçok uçuşta 20 kg. olarak kabul edilen bagaj ağırlığı birçok havayolunda Avustralya için 30 kg.’dır. Avustralya’ya seyahat eden öğrenciler tek yönlü uçak bileti alabilmektedirler. Adelaide havaalanına inen öğrenciler toplu taşıma ya da özel taksiler ile şehir merkezine ulaşabilmektedirler.

Adelaide şehir içi ulaşım, otobüs, tren, metro ve özel taksiler ile sağlanmaktadır. Otobüs genellikle şehir içinde en ucuz ulaşım yollarından biridir. Adelaide şehir merkezine, 99C numaralı otobüslerle ücretsiz olarak gidile bilinmektedir. Raylı sistem ile North Terrace ve South Terrace caddeleri arasında, şehir merkezi içerisinde metro ve tramvayla seyahat mümkündür.

Sigorta

Avustralya’da eğitim alan tüm öğrencilerin OSHC adı verilen zorunlu bir sigorta satın almaları gerekmektedir. Bu sigorta poliçesi Avustralya’da sigorta firmaları tarafından düzenlemekte ve okul faturalarınıza eklenmektedir. Ortalama sigorta poliçesinin aylık ücreti 40 AUD’dir. Bu poliçe ile öğrenciler sağlık harcamalarının tanı, teşhis ve tedavi giderlerinin % 20’sini ödeyerek hizmet alabilirler. Öğrenciler sigorta şirketlerinin anlaşmalı tedavi merkezlerinden sağlık giderlerinin sadece % 20’sini öderler. Anlaşmalı olmayan sigorta firmalarına giden öğrenciler ise sağlık giderlerinin tamamını kendileri ödeyip sonrasında sigorta şirketlerinden % 80’nini iade alırlar.

IELI Adelaide İngilizce dil okulu ve Adelaide’da İngilizce eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın