• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

TLA - The Language Academy, Fort Lauderdale

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - TLA - The Language Academy, Fort Lauderdale

The Language Academy İngilizce dil okulu, uluslararası öğrenciler ve şirket yöneticileri için önde gelen İngilizce dil okullarından biridir. Okulda yer alan eğitmenler, öğrencilerin ihtiyaçlarına, ilgi alanlarına ve hedeflerine yönelik eğitim sunmaktadırlar. The Language Academy İngilizce dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında klimalı derslikler, televizyon, ücretsiz internet erişimi ve kafeterya yer almaktadır. Fort Lauderdale’in merkezinde yer alan okul, halk kütüphanesine, müzelere ve toplu taşıma araçlarına yakın konumdadır. Öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Fort Lauderdale, Amerika Birleşik Devletleri Florida eyaletinde yer alan ve Miami’ye 45 dakika mesafede bulunan bir kenttir. Şehir adını, II. Seminole Savaşı sırasında kente inşa edilen kalenin komutanı Binbaşı William Lauderdale’den almıştır. Fort Lauderdale, Amerika’nın Venedik’i olarak da gösterilmekte ve her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Kentte gezilecek yerler arasında Museum of Discovery and Science, Bonnet House, Hugh Taylor Birch State Park, Stranahan House, Swap Shop, South Beach ve New River Inn yer almaktadır.

The Language Academy İngilizce dil okulu
Genel İngilizce standart kursu

The Language Academy İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda haftalık 20 veya 22 ders İngilizce eğitim sunulmaktadır. kursa İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Kurs başlangıcında İngilizce seviye tespit sınavı olan öğrenciler, kendi İngilizce seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Genel İngilizce standart kursu derslerinde temel İngilizce konularının yanı sıra yeni kelimeler, deyimler ve telaffuz üzerinde durulmaktadır. The Language Academy İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursuna 16 yaş ve üzeri öğrenciler, yıl boyunca her pazartesi katılabilmektedir.

Genel İngilizce yoğun kursu

The Language Academy İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursuna İngilizce dil seviyesi fark etmeksizin her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Yoğun kurs sayesinde öğrenciler daha kısa zamanda daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydetmektedirler. Kursta haftalık 30 ders İngilizce eğitimi verilmekte ve derslerde İngilizce okuma, yazma, dinleme, konuşma, telaffuz, dil bilgisi ve kelime bilgisi konuları işlenmektedir. Genel İngilizce yoğun kursunda öğrenciler öğleden sonra İngilizce seviyelerine bağlı olarak seçmeli ders alabilmektedirler. The Language Academy İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Mini grup İngilizce kursu

The Language Academy İngilizce dil okulu mini grup İngilizce kursu maksimum 5 kişilik gruplara verilen eğitimlerden oluşmaktadır. Haftalık 20 ders olarak verilen eğitimlerde öğrenciler, İngilizcenin tüm yönlerini öğrenmektedir. Küçük grup sınıfların avantajı, eğitmenlerin öğrencileri daha yakından tanıması ve istek ile ihtiyaçlarına daha hızlı cevap vermesidir. Mini grup İngilizce kursuna her seviyeden öğrenciler kabul edilmektedir.

Bire bir İngilizce kursu

The Language Academy İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu kısa zamanda hızlı bir şekilde İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Bire bir İngilizce kurslarında sadece İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere eğitim sunulmamakta aynı zamanda mesleki alanlara yönelik eğitim almak isteyenlere de eğitim sunulmaktadır. Genel İngilizce dil becerisini geliştirmek için kurs alan öğrenciler, İngilizce dil seviyeleri fark etmeksizin kursa katılabilmektedirler. Hukuk, pazarlama, finans gibi mesleki alanlara yönelik İngilizce eğitimi almak isteyenler ise en az orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmalıdırlar.

Üniversiteye hazırlık İngilizce kursu

The Language Academy İngilizce dil okulu üniversiteye hazırlık İngilizce kursuna minimum 12 hafta kayıt kabul edilmekte ve kurs uzun süre eğitim sunmaktadır. Kurs, İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlerde eğitim almak isteyen öğrencilerin İngilizce dil yeterliliklerini karşılamaları amacıyla tasarlanmıştır. Haftalık 25 dersin verildiği kursa minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler derslerde akademik anlamda İngilizce yazı yazma, not alma, ödev hazırlama, sunum yapma ve araştırma yapma gibi konuları işlemektedirler. Üniversiteye hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

İş İngilizcesi kursu

The Language Academy İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu, çalışanlara, işverenlere ve yöneticilere yönelik olup, iş ortamlarında konuşulan İngilizceyi öğretmeyi hedeflemektedir. Maksimum 5 kişilik sınıflarda sunulan eğitimlerde öğrenciler haftalık 25 ders görmektedirler. Derslerde genel iş terminolojisi ve deyimlerin yanı sıra, İngilizce toplantılar, görüşmeler, yazışmalar ve sunumlar gibi konular işlenmektedir. İş İngilizcesi kursuna en az orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilgiye sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Kurs sonunda isteyen öğrenciler 2 veya 4 haftalık BEC (Business English Certificate) kursuna katılıp, sertifika edinebilmektedirler.

Özel amaçlar için İngilizce kursu

The Language Academy İngilizce dil okulu özel amaçlar için İngilizce kursu, hukuk, finans, İngilizce öğretmenliği, pazarlama ve daha pek çok alanda İngilizce eğitimi almak isteyenler için tasarlanmıştır. Kurs bire bir alınabileceği gibi grup olarak da alınabilmektedir. Grup kurslarında haftalık 20 ders eğitim sunulmaktadır. Özel amçlar için İngilizce kursuna minimum 21 yaşında olan kişiler katılabilmektedir. The Language Academy İngilizce dil okulu özel amaçlar için İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara Hazırlık Kursları

The Language Academy İngilizce dil okulunda IELTS, TOEFL, TOEIC, CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. IELTS, İngilizce dil seviyesi belirleme için uluslararası alanda geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir. Sınav iki türde yapılmaktadır; akademik ve genel amaçlı. The Language Academy İngilizce dil okulunda haftalık 20 ders olarak gösterilen kursa katılmak isteyen öğrencilerin orta (Intermediate) seviyede İngilizce bilmeleri gerekir. TOEFL sınavı akademik anlamda İngilizce bilgisini detaylı bir şekilde ölçen ve uluslararası geçerliliği olan bir testtir. TOEFL sınavı hazırlık kursunda da haftalık 20 ders eğitim sunulmakta ve öğrenciler minimum orta (Intermediate) seviyede olmalıdır.

TOEIC (The Test of English for International Commucation), ana dili İngilizce olmayan kişilerin iş hayatında İngilizce kullanım bilgisini ölçmek için yapılmaktadır. Sınav dinleme ve okuduğunu anlama bölümlerinden oluşmakta ve 2 saat sürmektedir. The Language Academy İngilizce dil okulunda TOEIC sınavına hazırlık kursunda hafta içi her gün 20 saat ders verilmektedir. Minimum Intermediate seviyesinde öğrencilerin kabul edildiği kursta sınıflar en fazla 12 kişiden oluşmaktadır.

CAE (Certificate in Advanced English), FCE (First Certificate in English) ve CPE (Certificate Proficiency in English) sınavlarına hazırlık kurslarında eğitimler 10 veya 12 hafta arasında sürmekte ve belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. FCE sınavı hazırlık kursuna başvurmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate, CAE kursu için en az Upper-Intermediate ve CPE kursu için en az Advanced seviyelerinde olmaları gerekmektedir. Eğitimler haftalık 25 dersten oluşmakta ve öğrenciler, sınavlara alanında profesyonel eğitmenler ile hazırlanarak hedefledikleri sınav sonuçlarına ulaşmaktadırlar.

The Language Academy İngilizce dil okulunda konaklama

The Language Academy İngilizce dil okulunda öğrencilere aile yanı, paylaşımlı öğrenci evi ve otel konaklama seçenekleri sunulmaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciler ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında kalmanın dışında Amerikan kültür ve yaşam tarzını öğrenme fırsatı yakalamaktadırlar. Öğrenciler evlerde tek veya iki kişilik odalarda konaklamaktadır. Evlerde yemekler aile ile birlikte yenmektedir.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler, odalarda tek kişi olarak kalmakta ve salon, mutfak, banyo ve tuvaleti paylaşımlı olarak kullanmaktadırlar. Evlerde öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar. İsteyen öğrenciler, paylaşımlı öğrenci evleri yerine tek kişilik stüdyo dairelerde kalabilmektedirler.

The Language Academy İngilizce dil okulu civarında pek çok otel seçeneği bulunmaktadır. Otel konaklaması, diğer konaklama türlerine göre daha maliyetli olup, genellikle çalışanlar ve yöneticiler tarafından tercih edilmektedir.

The Language Academy İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Fort Lauderdale’e direk uçuş bulunmadığından dolayı öğrencilerin aktarmalı olarak gitmeleri gerekmektedir. İstanbul’dan New York’a direk uçuş gerçekleştirip oradan da Fort Lauderdale’e ulaşabileceğiniz gibi İtalya ya da Fransa aktarmalı ekonomik uçak biletleri ile de Fort Lauderdale’ye gidebilirsiniz. Fort Lauderdale havaalanından şehir merkezine havalimanı transfer otobüsleri ve özel taksiler ile ulaşım mümkündür. Havalimanı transfer otobüsleri sizi 20 dakikada şehir merkezine ulaştıracaktır. Şehir merkezinden konaklama yerlerine toplu taşıma araçlarını kullanarak veya özel taksiler ile gidebilirler.

Fort Lauderdale şehir içi ulaşımda daha çok özel araçlar ve taksiler kullanılmakla birlikte otobüs seferleri de mevcuttur. Broward olarak adlandırılan otobüs sistemleri ile tüm şehri keşfetmek mümkündür. Öğrencilerin otobüsleri kullanmaları için kredi yüklemesi ile çalışan otobüs kartlarından edinmeleri gerekmektedir. Otobüs kartlarının tek seferlik kullanım için olanı ve uzun vadede kullanılanı mevcuttur.

Sigorta

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de sigortasını yaptırmayan öğrenciler Amerika’da satın almak zorunda kalırlar. Sigorta poliçesine sahip olmayan öğrencilerin derslere girmesine izin verilmez. Türkiye’den sigorta satın almak daha ekonomiktir. Sigorta poliçesi hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

The Language Academy İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın