• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Rennet, Miami

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Rennet, Miami

Rennert Miami İngilizce dil okulu, Rennert International’ın İngilizce öğrenmek için en yeni ve en sıcak merkezidir. Rennert Miami İngilizce dil okulunda; genel İngilizce, İngilizce ve sanat, profesyoneller için İngilizce, TOEFL ve Cambridge sınavlarına hazırlık programları yer almaktadır. Rennert International, 40 yıllık bir geçmişe ve deneyime sahip olup, en iyi merkezlerinden biri de Rennert Miami İngilizce dil okuludur. Rennert Miami İngilizce dil okulu Lincoln Road South Beach’te, Art Deco tarihi bölgesinde, butik bir binada eğitim vermektedir. Binanın üçüncü ve dördüncü katında eğitim veren okul, palmiye ağaçlarıyla çevrilmiş mükemmel bir manzaraya ve öğrencilerin ders aralarında vakit geçirebilecekleri geniş bir terasa sahiptir. Merkezi konumda yer alan okul, alışveriş merkezlerine, restoranlara ve eğlence merkezlerine yürüyüş mesafesindedir. Miami’nin sıcak havasında eğitim veren okulun binası klimalı olup, bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz internet bağlantısı, güvenliği ve sınıflarında teknolojik donanımları mevcuttur. Latin ve Karayip gibi çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan Miami’de İngilizce eğitim gören öğrenciler, eğitimleri boyunca sosyal faaliyetler ile donatılmış programlarıyla hem şehri gezip farklı kültürleri keşfetme fırsatı bulacaklar hem de İngilizcelerini geliştireceklerdir.

Miami, güneydoğu Florida Everglades ve Atlantik Okyanusu arasındaki Biscayne Körfezi üzerinde yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, Florida eyaletinin 2. büyük kentidir. Latin Amerika’ya geçiş kapısı olarak bilinen kent, Latin Amerika ülkelerine ait işletmelerin merkezlerine ev sahipliği yapmaktadır. Kent gelirinin büyük kısmını turizmden sağlamaktadır. Everglades ve Biscayne adlı iki ulusal parka sahip olan Miami, ülkenin iki ulusal parka sahip tek kentidir. Everglades, nesli tükenmek üzere olan çok sayıda hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Biscayne ise, büyük oranda suyla kaplıdır ve mercan kayalıklar ve akvaryumlar yer almaktadır. Miami, çok sayıda kültür ve eğlence etkinlikleri ile etkileyici bir günlük yaşama sahiptir. Aktörler tiyatrosu, Jackie Gleason tiyatrosu ve Coconut Grove tiyatrosuyla sahne sanatlarında önemli bir yere sahiptir. Plaj kültürü, doğal harikalar, zengin kent eğlence yaşamının en önemli parçalarıdır. Egzotik manzaraların damga vurduğu tabiat ve su alanlarının eşlik ettiği Miami plajları, büyüleyici eğlence ve spor alanlarıdır. Hava gösterileri, kayak, dalış, takım sporları gibi sportif faaliyetlere imkân tanıyan bir kenttir.

Rennert Miami İngilizce dil kursları
Genel İngilizce kursu

Rennert Miami İngilizce dil kursu genel İngilizce programında eğitim alan öğrenciler, Miami’de sosyal aktiviteler ve eğlenceye vakit ayırırken de İngilizceleri geliştirme imkânına sahiptirler. Genel İngilizce kursunda eğitimler, deyimler, telaffuz, geniş kelime bilgisi, gramer ve iletişim becerilerine odaklanmıştır. Eğitimler günde 4 ders olup, pazartesinden cumaya kadar sürmekte ve haftada 20 ders olmaktadır. Sabah ve öğleden sonra ders seçeneği sunan programda sabah dersleri saat 09.00 ile 12.40 arasında, öğleden sonra ise 14.00 ile 17.40 arasındadır. Dileyen öğrenciler genel İngilizce kurslarını sanat alanları İngilizce programı ile birleştirerek dans, moda, müzik ve fotoğraf alanlarında eğitim alabilmektedirler. Her seviyeden İngilizce bilgisine sahip olanların katılım gerçekleştirebileceği kursun sınıflarında en faz 10 öğrenci bulunmaktadır. Öğrenciler, derslerden sonra ya da hafta sonları sosyal aktivitelere katılarak ders dışında da İngilizcelerini geliştirebilecekleri ortam bulmaktadırlar.

Yoğun İngilizce kursu

Rennert Miami İngilizce dil okulu yoğun İngilizce kursu günde 6 ders ve haftada toplam 30 dersten oluşmaktadır. Dersler sabah 09.00’da başlayıp öğlen 12.40’a kadar sürmektedir. Öğleden sonra ise öğrencilerin eksikliklerinin giderilmesine yönelik seçmeli dersler bulunmaktadır. Dersler yıl boyunca her pazartesi başlamaktadır. Yoğun İngilizce kursunda öğrenciler, grup aktiviteleri, sunumlar, ikili çalışmalar ve bol konuşma ve tartışma ağırlıklı dersler ile daha hızlı öğrenmektedirler. Daha hızlı ve kısa sürede öğrenebilmeyi sağlayan program, İngilizce yeterlilik sınavlarına hazırlanan öğrenciler için idealdir. Öğrenciler isteğe bağlı olarak yoğun İngilizce kursuna ek olarak İngilizce sınavlara (TOEFL, CAE vs.) hazırlık kursları da alabilirler. Rennert Miami İngilizce dil okulu yoğun İngilizce programı sınıflarında maksimum 10 öğrenci bulunmakta ve her seviyeden öğrenci katılabilmektedir.

İş İngilizcesi kursu

Rennert Miami İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu toplam 16 hafta sürmekte ve minimum 4 hafta öğrenci kabul etmektedir. İş hayatında kariyer hedefi olan ve başarılı bir şekilde kariyerinde ilerlemek isteyen çalışanlar, üniversite öğlencileri ya da yeni mezunlar için ideal bir programdır. Rennert Miami İngilizce dil okulunda günümüz küresel ekonominin iş alanlarıyla ilgili geniş kelime bilgisi öğretilmekte ve iş yerlerinde İngilizce iletişim becerileri ilerlemektedir. Pazarlama, dünya ekonomisi, yöneticilik, marka çalışması, mevcut iş konuları ve daha fazlası başarılı bir şekilde iş İngilizcesi kursu derslerinde işlenmektedir. İş İngilizcesi kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum Upper- Intermediate seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olması beklenmektedir. Yeterli seviyede olmayan öğrenciler Rennert Miami İngilizce dil okulunda genel İngilizce kurslarına katılabilirler. Eğitimler haftada 20 ders olup, sınıf mevcudiyeti maksimum 10 kişiden oluşmaktadır. Rennert Miami İngilizce dil okulu iş İngilizcesi kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Akademik amaçlar için İngilizce

Rennert Miami İngilizce dil okulu akademik amaçlar için İngilizce kursu, Amerika’daki ya da dünyanın her hangi bir yerinde İngilizce eğitim veren üniversite ve kolejlere başvurmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrenciler kursa en az 2 hafta ve en fazla 30 hafta kayıt yaptırabilmektedir. Eğitimler haftalık 20 ders olarak verilmekte ve öğrenciler hafta içi her gün gördükleri derslerde İngilizce not alma, ödev hazırlama, araştırma yapma, makale yazma ve sunum yapma üzerine eğitim görmektedirler. Akademik amaçlar için İngilizce kursunda verilen eğitimler sayesinde öğrenciler, üniversite hayatında İngilizce sorun yaşamadan kendilerini ifade edebilmektedirler. Programa başvurmak isteyen öğrencilerin en az orta (Intermediate) seviye İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Maksimum 10 kişilik sınıflarda eğitim alan öğrenciler, kursa kayıt olabilmek için öğrenci vizesine sahip olmalıdır.

Akademik yıl ve Akademik sömestr programı

Akademik yıl ve akademik sömestr programı, 24, 36 ve 48 haftadan oluşan uzun eğitim dönemine sahiptir. Rennert Miami İngilizce dil okulu öğrencileri uzun dönem program ile İngilizcelerini oldukça ileri bir düzeye taşıyabilir ve uzun süren dönem boyunca Amerikan kültürünü tanıma fırsatı yakalarlar. Amerika’da ya da İngilizce eğitim veren bir üniversitede eğitim almak isteyen öğrenciler için ideal bir programdır. Akademik yıl ve akademik sömestr kursunda öğrenciler genel İngilizce eğitiminin yanında TOEFL hazırlık (en az 4 hafta), Cambridge sınavlarına hazırlık, iş İngilizcesi ve sanat ve İngilizce derslerini alabilmektedirler. Haftada 20 ders olarak sunulan derslere her seviyeden İngilizce bilgisi olan öğrenciler katılabilmektedir. Kursa tüm yıl boyunca başvuru mümkündür ve derse başlama günü pazartesidir. Maksimum 10 kişilik sınıflarda tüm yıl boyunca İngilizce eğitim alan öğrencilerin özellikle gelecekteki kariyerleri ve akademik gelişimleri olumlu yönde etkilenmektedir.

Profesyoneller için İngilizce kursu

Rennert Miami İngilizce dil okulu profesyoneller için İngilizce kursu, grup ve bire bir eğitim olarak öğrencilerine iki seçenek sunmaktadır. Grup katılımda en fazla 5 kişi bulunmakta ve öğrenciler haftalık 30 ders görmektedirler. Yeni ve modern olanaklar, internet erişimi ve bilgisayar laboratuvarı sunan kursta profesyoneller en iyi şekilde eğitim almaktadırlar. Esnek zaman ve ders programına sahip olan programda profesyonellere İngilizce iletişim, yazışma, sunum yapma gibi iş yaşamlarında karşılarına çıkabilecek durumlarla ilgili dersler gösterilmektedir. Rennert Miami İngilizce dil okulu profesyoneller için İngilizce kursunda mühendisler, akademisyenler, diplomatlar, avukatlar, tasarımcılar ve daha pek çok iş alanına yönelik İngilizce dersleri gösterilmektedir. Profesyonellerin özel ihtiyaçlarına yönelik oluşturulan programlarla kaliteli bir eğitim sunulmaktadır. Rennert Miami İngilizce dil okulu profesyoneller için İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

İngilizce ve Sanat

Rennert Miami İngilizce dil okulunda farklı sanat ve spor aktivitelerine yönelik İngilizce dersleri verilmektedir. Bunlar; film yapımı ve oyunculuk, uçurtma sörfü, kürekle sörf, DJ ve salsa dansıdır. Her bir seçeneğin kendi içinde belirleyici özellikleri bulunmaktadır. Yoğun film yapımı veya oyunculuk kursu 8 hafta sürmektedir. İlk 4 hafta öğrenciler hızlı programda ders gördükten sonra son 4 haftayı New York film akademisinde senaryo yazımı, yönetmenlik, film çekimi derslerini görmektedirler. Öğrenciler kurs sonunda 3 adet kısa film ya da 3 filmde oyunculuk projesi düzenlerle. En az Intermediate seviye beklentisi olan kursla skype ya da telefonla ön görüşme yapılmalıdır. Uçurtma sörfü ve kürekle sörf kursu mükemmel Miami South Beach’te yapılmaktadır. Kurslara minimum katılım 2 hafta olmakla birlikte tüm seviyelerden öğrenciler kabul edilmektedir. DJ’lik programı 3 veya 6 hafta sürmektedir. Öğrenciler, Miami’de Scratch DJ akademide eğitim görmektedirler. Kursa en az Intermediate seviyesinde bulunan öğrenciler kabul edilmektedir. Salsa dansı programına tüm seviyelerden öğrenciler kabul edilmekte ve en az 2 hafta katılım gerçekleştirilmelidir.

Yaz okulu

Rennert Miami İngilizce dil okulu yaz programı, haftada 10 ders ile daha çok Miami’de sosyal aktiviteleri bol olan bir eğitim vermeyi hedeflemektedir. Yaz okuluna katılmak isteyen öğrencilerin 13 ile 17 yaş arasında olmaları gerekmektedir. Öğrenciler, Miami’de bol güneşin, harika plajların ve çeşitli aktivitelerin içerisinde, daha verimli şekilde İngilizceyi öğrenmekte ve yeni arkadaşlar edinmektedirler. Sınıflarında en fazla 15 öğrencinin bulunduğu kursta Beginner, Intermediate ve Advanced seviyelerinde eğitim verilmektedir. Dersler yoğunlukla tartışma, sunum ve grup aktiviteleri ile işlenmektedir. Yaz okulu öğrencileri, okula 10 dakika yürüme mesafesinde bulunan Doubletree otelinde konaklamaktadırlar. Otelde odalar çift kişilik olup, klima mevcuttur. Otel genelinde internet erişimi, temizlik servisi ve 24 saat güvenlik hizmeti bulunmaktadır. Rennert Miami İngilizce dil okulu yaz programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Aile programı

Rennert Miami İngilizce dil okulu aile programı sadece yazın olduğu gibi yıl boyunca da uygulanabilmektedir. Yaz programlarında çocukların en az 8 yaşında olmaları gerekmektedir. Kış programlarında ise 13-17 yaş arası çocuklar kabul edilmektedir. Aile bireylerinde yetişkinler ile çocuklar ayrı sınıflarda eğitim almaktadırlar. Bütün bir aile olarak İngilizce eğitim almak, aile fertlerine, birbirleriyle pratik yapabilme ve Miami’de hem eğitim görme hem de tatil yapma fırsatı sunmaktadır. Aileler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlemiş olduğu veya kendi çizdikleri gezi planına göre Miami’yi keşfedebilirler. Tüm yıl boyunca İngilizce eğitim almak isteyen aileler, South Beach ApartHotel veya West Avenue Apartments’da konaklayabilmektedirler. Part time grup programı ve normal programı olan yıl boyu kursunda, part time programda haftalık 15 saat ders, normal programda ise haftalık 16 ders verilmektedir. Yaz aylarında İngilizce eğitimi almak isteyen aileler ise Doubletree Hilton Hotel’de konaklamaktadırlar.

Sınavlara hazırlık kursları

University of Cambridge Exams için yoğun hazırlık kursu sunan Rennert Miami İngilizce dil okulu, alanında uzman eğitmenleri ile öğrencilerine en iyi eğitimi sunmayı hedeflemektedir. Kursta yapılan düzenli pratik ve denemeler ile öğrenciler takip edilmekte ve eksiklikleri giderilmeye çalışılmaktadır. CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları haftada 30 ders eğitim vermektedir. Kurs başlamadan önce yapılan test ile öğrencilerin seviyeleri ölçülmektedir. En az Intermediate ve Advanced seviyelerin kabul edildiği program 10 ile 12 hafta sürmektedir.

TOEFL kursu: Rennert Miami İngilizce dil okulu TOEFL hazırlık kursu, öğrencilerin üniversiteye başvuruda sahip olmaları gereken puanı başarıyla almalarına yardımcı olmaktadır. Programda öğrenciler, internet ortamında gerçekleştirilen sınavın okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerini içeren tüm alanlarında başarılı olmak için stratejiler öğrenirler. Haftada 20 ders olan eğitimlere ek olarak öğrenciler düzenli deneme olmaktadırlar ve böylece başarılı olmak için kendi ilerleme durumlarını farkında olabilmektedirler. Rennert Miami’de TOEFL kursuna minimum katılım süresi 4 haftadır. Öğrencilerin programa kabul edilmeleri için en az Intermediate seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Yeterli seviyede İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrenciler, Rennert Miami İngilizce dil okulunda genel İngilizce kurslarına katılarak gereken seviyeye ulaşabilirler.

Rennert Miami İngilizce dil okulunda konaklama

Rennert Miami İngilizce dil okulunda hotel ve aile konaklama seçeneklerine ek olarak öğrenciler apartman dairesi de kiralayabilmektedirler. Hotel seçeneği olarak Rennert Miami İngilizce dil okulu öğrencilerine Designer Hostel’ı sunmaktadır. Okula yürüme mesafesinde olan hotelde odalar tek kişilik olup özel banyo ve tuvalete sahiptir. Klima, internet bağlantısı, ortak kullanımlı mutfak ve yüzme havuzu otelin olanakları arasındadır. Hotel civarında pek çok market, alışveriş merkezi, kafe ve restoran mevcuttur.

Aile yanı konaklamada öğrencilerin aile ile olan iletişiminden dolayı İngilizceleri daha hızlı gelişmektedir. Aile yanı konaklama seçenekleri Miami şehir merkezinde olduğu gibi şehrin kuzey kısmında da mevcuttur. Öğrenciler konaklama yerlerinden toplu taşıma araçlarını kullanarak en fazla 45 dakikalık bir zaman diliminde okula ulaşabilmektedir. Aile yanı konaklamada banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanları olup, aile ile birlikte kullanılmaktadır. Öğrenciler tek kişilik odalarda kalmakta ve sabah kahvaltılarını aile ile birlikte yapmalıdırlar.

Apartman tipi konaklamada öğrenciler, Rennert Miami İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu apartmanlarda oturabilirler. Öğrenciler, Independent Apartments, SoBe Efficiencies, SoBe ApartHotels ve Miami Apartment Share’den birini tercih edebilirler. Tüm daireler gereken donanıma sahip ve tamamen mobilyalı olup okula yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Apartmanlar, özgür bir ortamda konaklamak isteyen öğrenciler için ideal bir tercihtir.

Rennert Miami İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Miami’ye doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu yüzden öğrenciler İtalya ve Fransa üzerinden aktarmalı gitmek durumundalar. Miami havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen öğrenciler toplu taşıma seçeneklerinden biri olan Airport Flyer otobüslerini tercih edebilirler. Öğrenciler gidecekleri yerlere özel taksiler ile de gidebilmektedir. Ya da havalimanından ücretsiz olarak hizmet veren Shuttle servisleri ile metrobüs hattına ulaşarak buradan gidecekleri yerlere ulaşmaları mümkündür.

Miami şehir içi ulaşımda daha çok taksi tercih edilse de toplu taşıma araçları ile ulaşımda mümkündür. Şehirde az sayıda otobüs bulunmaktadır. Ayrıca metrobüs ile sınırlı sayıda ki bölgeye de ulaşım mümkündür.

Miami’de İngilizce dil eğitimi alan öğrenciler, Miami’nin dışında Orlando’ya 3 saatte ve Tampa’ya 4 saatte ulaşarak bu kentleri de keşfetme fırsatına sahip olmaktadırlar.

Sigorta

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de sigortasını yaptırmayan öğrenciler Amerika’da satın almak zorunda kalırlar. Sigorta poliçesine sahip olmayan öğrencilerin derslere girmesine izin verilmez. Türkiye’den sigorta satın almak daha ekonomiktir. Sigorta poliçesi hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Rennert Miami İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın