• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Philadelphia University, Philadelphia

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Philadelphia University, Philadelphia
Philadelphia University İngilizce dil okulu

Philadelphia University İngilizce dil okulu, üniversitenin kampüsünde öğrencilere İngilizce eğitimi sunmaktadır. Philadelphia University, 1884 yılında kurulmuş olup, 3200 öğrenci kapasitesine sahiptir. Üniversitenin lisans ve yüksek lisans dersleri maksimum 13 kişilik sınıflarda işlenmekte olup, aynı şekilde İngilizce eğitimleri de 13 kişilik sınıflarda işlenmektedir. Üniversite kampüsü, Philadelphia şehir merkezine kısa bir mesafede yer almaktadır ve böylece öğrencilerin restoranlara, müzelere, tiyatrolara ve kentin sosyal aktivitelerine hızlı bir şekilde ulaşım imkânları bulunmaktadır. Philadelphia University İngilizce dil okulu öğrencileri hem üniversitenin olanaklarından hem de kentin olanaklarından rahatça faydalanabilmektedirler.

Philadelphia, ABD’nin Pensilvanya Eyaleti’nin en doğusunda bulunan ve eyaltin en büyük, ABD’nin ise 5. büyük şehridir. Aynı zamanda ABD’nin ilk başkenti olan Philadelphia, 1790 ile 1800 yılları arasında başkentlik yapmıştır. “Declaration of Independence” olarak adlandırılan, bağımsızlık bildirgesi burada imzalanmıştır. Kentin South Street ve Market Street olarak adlandırılan iki çok büyük ünlü caddesi bulunmakta ve buralar birçok alışveriş merkezine ve kafelere ev sahipliği yapmaktadırlar. Philadelphia şehrinde görülmesi gereken yerler arasında Liberty Bell, Independence Hall, Eastern State Penitentiary, Benjamin Franklin Parkway ve Franklin Square yer almaktadır.

Philadelphia University İngilizce dil okulu programları
Üniversiteye hazırlık İngilizce kursu

Philadelphia University İngilizce dil okulu üniversiteye hazırlık İngilizce kursu, Philadelphia üniversitesinde ya da Amerika’da yer alan diğer üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrencilere yönelik eğitim sunmaktadır. Üniversite okumak için yeterli düzeyde İngilizce bilgisine ya da akademik İngilizce bilgisine sahip olamayan öğrenciler haftalık 24 saatlik eğitim ile hazırlanmaktadırlar. Derslerde öğrenciler, akademik anlamda İngilizce not alma, ders çalışma, ödev hazırlama, sunum yapma, seminer ve konferanslara katılma gibi eğitimler almaktadırlar. Üniversiteye hazırlık İngilizce kursunda eğitimler 8 haftalık periyodlar halinde sunulmakta olup, kursun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az orta altı (Pre-Intermediate) seviyede İngilizceye sahip olmaları gerekmektedir. Philadelphia University İngilizce dil okulu üniversiteye hazırlık İngilizce kursu hakkında GKR yurt dışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Philadelphia University İngilizce dil okulunda konaklama

Philadelphia University İngilizce dil okulunda öğrenciler, üniversitenin kampüsünde yer alan öğrenci yurdunda konaklamaktadırlar. Yurtlarda tek veya iki kişilik odalar bulunmakta olup, banyo ile tuvalet alanları ortaklaşa kullanılmaktadır. Öğrenciler, yemeklerini kampüste yer alan yemekhane ve kafeteryada yiyebilmektedirler.

Philadelphia University İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Philadelphia’ya doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Öğrencilerin Avrupa ya da New York üzerinden aktarmalı uçuş seçenekleri ile Philadelphia’ya ulaşmaları gerekmektedir. Öğrenciler havalimanından toplu taşımalar veya özel taksiler ile üniversite kampüsüne ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, havalimanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedirler.

Philadelphia şehir içi ulaşımda otobüs, metro ve özel taksiler kullanılmaktadır. Kentte trafik sorunu bulunmamakta ve toplu taşıma ile heryere ulaşım sağlanmaktadır. Kent, iklime bağlı olarak ulaşım aracı kullanılmadan da yürüyerek keşfedilebilmektedir.

Philadelphia University İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın