• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Kings Education, Los Angeles

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Kings Education, Los Angeles
Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu, Hollywood’da Sunset Bulvarında, film endüstrisinin efsanevi merkezinde bulunmaktadır. Okulun içerisinde bulunan ortak öğrenci salonu ve kafeterya, öğrencilerin ders aralarında ve sonrasında birlikte vakit geçirmelerine olanak sağlamaktadır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu öğrencilerine ücretsiz internet erişimi, bilgisayar odaları ve sınıflarında akıllı tahtaları ile en etkin biçimde İngilizce eğitimi sunmayı hedeflemektedir. Yakın zamanda tamamen yenilenen binası ile okul, öğrencilerinin sosyalleşmesine ortam hazırlayan bir veranda ve yemek yemeleri için hoş bir alana sahip olmuştur.

Los Angeles, Amerika Birleşik Devletlerinin doğu kıyısında, Kalifornia eyaletinin en popüler turist merkezlerinden biridir. Akdeniz iklimine yakın bir iklime sahip olan Los Angeles ABD’de ünlülerin en çok tercih ettiği şehirlerden biridir. ABD’de en popüler birkaç şehrinde biri olan Los Angeles’e Türkiye’den direkt uçuşların olması Los Angeles’ı bir çok öğrencinin İngilizce öğrenmek için tercih etmesine neden olmuştur.

Los Angeles, bir turizm merkezi olmasının yanında bir çok ünlü ABD okuluna da ev sahipliği yapmaktadır. University of California ve California State University grupları Los Angeles’da en çok bilenen üniversitelerdendir. University of California Los Angeles (UCLA)’de verilen kısa dönem sertifika programları Amerika’da İngilizce öğrendikten sonra kısa süreli sertifika programlarına katılmak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği merkezidir. University of California Los Angeles (UCLA)’de verilen sertifika programları sonrası OPT (Optional Practical Training) çalışma izni birçok öğrencinin ABD’de kalıp iş tecrübesi edinmesine olanak sağlamaktadır.

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil kursu
Genel İngilizce kursu

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu öğrencilerinin, okuma, yazma, dinleme ve konuşma gibi tüm dil öğrenme yeteneklerinin geliştirmeyi hedeflemektedir. Haftalık ders sayısı 20 olan kursta dersler pazartesinden cumaya kadar sürmektedir. Ayrıca her hafta zorunlu 3 saat (1.5 saat eğitmenle) öğrencilerin bağımsız dersleri bulunmaktadır. Öğrenciler bu kursa en az 2 haftalığına kayıt yaptırabilirler. Genel İngilizce kursu yıl boyunca her hafta pazartesi günü başlamaktadır. Kursta yaz aylarında sabah veya öğlen ders başlangıç seçeneği olduğu gibi öğrenciler tüm günde öğrenim görebilirler. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az Elementary seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu sınıfları maksimum 15 kişiden oluşur ve kursa katılım için en az yaş sınırı 16’dır.

Yoğun İngilizce başlangıç kursu

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu yoğun İngilizce başlangıç kursu, öğrencilerinin başlangıç seviyesinde olan İngilizce bilgilerini mümkün olduğunca kısa bir zaman diliminde akıcı hale getirmek için uygulanmaktadır. Diğer İngilizce kurslarından farklı olarak yoğun İngilizce kursu her ayın ilk pazartesi günü başlamaktadır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu yoğun İngilizce başlangıç kursu sınıflarında ortalama yaş aralığı 18-30 olup en az 16 yaşında itibaren öğrenciler katılabilmektedir. Kurs, en az 4 hafta en fazla 12 hafta sürmektedir. Sabah veya öğleden sonra ders başlangıç seçeneği bulunan kursta sınıflar maksimum 10 kişiden oluşmaktadır. 28 dersten oluşan yoğun İngilizce başlangıç kursu 20 ders genel İngilizce ve 8 ders İngilizce pratik ve telaffuzu üzerinedir. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu yoğun İngilizce başlangıç kursu hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından edinebilirsiniz.

Yoğun İngilizce kursu

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu yoğun İngilizce kursu, Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulunda en çok tercih edilen kurslardan biridir. Kurs yıl boyunca her hafta pazartesi günü başlamaktadır. En az katılım süresi 2 hafta olan kursa katılmak isteyen öğrencilerin minimum Elementary seviyesinde olmaları gerekmektedir. Eğitimler haftada 28 dersten oluşup 20 ders genel İngilizce 8 ders özel ihtiyaca yönelik seçmeli derslerdir. 28 derse ek olarak 12 hafta ve üzerinde kayıt yaptıran öğrencilere haftada 4 aktivite dersi verilmektedir. Sınıflar maksimum 15 kişi olup minimum katılım yaşı 16’dır.

Diploma of English Uzun dönem İngilizce kursları

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu Diploma of English (Akademik yıl ve Akademik sömestr) uzun dönem İngilizce kursu, öğrencilere uzun dönem yurtdışı tecrübesi kazandırdığı gibi Amerika’da İngilizceyi akıcı ve etkin bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır. Diploma of English uzun dönem İngilizce kursu, 24 veya 34 hafta süren iki eğitim seçeneği sunmaktadır. Her iki seçenekte de kursa başlangıç tarihleri aynı olup Ocak, Mart ve Eylül’dür. Eğitimler haftada 28 dersten oluşup, 20 ders genel İngilizce ve öğrencilerin İngilizce seviyelerine ve İngilizce öğrenme amaçlarına (iletişim yetenekleri, konuşma pratiği, deyimler ve ileri seviye kelimeler, dinleme ve telaffuz, Amerikan kültürü, akademik okuma ve yazma, işletme ve finans, sanat ve tasarım) yönelik seçecekleri 8 seçmeli dersten oluşmaktadır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu Diploma of English uzun dönem İngilizce programına katılmak isteyen öğrencilerin en az Elementary seviyesinde olmaları gerekmektedir. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu Diploma of English uzun dönem İngilizce dil kursu hakkında detaylı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarına başvurabilirsiniz.

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu Diploma of English uzun İngilizce kursu, TOEFL gibi tüm üniversitelerde kabul gören ve İngilizce yeterliliğini gösteren sınavlara hazırlanan öğrenciler için, genel İngilizcesini geliştirmek isteyen ya da iş İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler için uygun bir programdır. Los Angeles’da Diploma of English uzun dönem İngilizce kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az 16 yaşında olmaları gerekmektedir. Sınıflar maksimum 15 kişiden oluşmaktadır.

İngilizce ve Film kursu

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu, İngilizce ve film programının amacı İngilizce kursu ile film yapım çalışmalarını, senaryo yazımını, rol yapmayı ve film tarihi derslerini birleştirerek iki eğitimi bir arada vermeyi hedeflemektedir. Film eğitim dersleri Amerikan Musical ve Dramatic Academy (AMDA) iş birliği ile öğrencilere sunulmaktadır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu ve AMDA okulları arası yürüme mesafesi 10 dakikadır. Kurs süresi yaz aylarında 3 hafta, yılın diğer zamanlarında 12 haftadır. Yaz ayları başlangıç tarihleri Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül’dür. Kalan diğer aylar için başlangıç tarihleri Ocak, Nisan ve Eylüldür. Kursa minimum katılım yaşı 16 olup sınıflarda en fazla 15 kişi bulunmaktadır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu, İngilizce ve film kursu haftalık 28 ders olup 20 ders genel İngilizce kursu 8 ders film kursudur. Kursa katılım için öğrencilerin en az Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir.

Üniversite hazırlık İngilizce kursu

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu üniversite hazırlık İngilizce kursu öğrencilerin İngilizce dilini ve akademik çalışma yeteneklerini geliştirmeye hedeflemektedir. Kursta öğrenciler akademik anlamda yazı yazmayı, okumayı, sunum ve seminer yapabilme yeteneğini, dinleme ve akademik hitap tarzını öğrenirler. Üniversite hazırlık İngilizce kursunun süresi öğrencilerin İngilizce seviyesine göre değişmektedir. Minimum 16 yaşında olanların katılabileceği kursta sınıflar en fazla 12 kişiden oluşmaktadır. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az Elementary seviyesinde olmaları gerekmektedir. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu üniversite hazırlık İngilizce kursuna başvuran öğrencilerinden 12 yıllık eğitim - öğretim hayatlarını iyi bir derece ile bitirmeleri beklenmektedir. Programdan akademik anlamda İngilizcesini geliştirmek isteyenler, üniversitede rahatlıkla not alma ve araştırma yapabilme kabiliyeti kazanmak isteyenler ve SAT sınavlarına hazırlananlar faydalanabilirler.

Master için İngilizce kursu

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu Master öğrencileri için İngilizce kursu ile öğrenciler akademik çalışma yetenekleri, sınavlara hazırlanma ve profil oluşturma yöntemlerini öğrenirler. Kurs süresi öğrencilerini seviyesine bağlı olup en az Elementary seviyesinden başlayıp ileri seviyeye kadar tüm öğrencilerin akademik anlamda konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Master öğrencileri için İngilizce kursu sabit başlangıç tarihlerine sahip olup bu tarihler; Ocak, Mart, Haziran ve Eylül’dür. Eğitimler haftada 25 saat genel öğrenme sınıfında kalan 12 - 15 saat ise özel çalışma sınıfında yapılmaktadır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu Master öğrencileri için İngilizce kursuna katılmak isteyen öğrencilerin üniversiteyi iyi bir derece ile tamamladıklarına dair belgelerinin olması gerekmektedir. Kursa katılım için minimum yaş sınırı 21 ve sınıf mevcudiyeti en fazla 12 kişiden oluşmaktadır. Programdan akademik anlamda İngilizcesini geliştirmek isteyen, Amerika’da master eğitimi için gerekli İngilizce şartlarını sağlayamayan GRE ve GMAT sınavlarına hazırlananlar faydalanabilirler

Los Angeles Yaz okulu

Kings Colleges Los İngilizce yaz okulu programında haftalık gezi, aktivite ve seçmeli spor programları ile öğrenciler İngilizce dilini esnek bir ortamda rahat bir şekilde öğrenme fırsatı yakalarlar. Kings Colleges Los Angeles İngilizce yaz okuluna her seviyeden öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Kurs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında her pazartesi başlayarak 2 ile 12 hafta arası sürmektedir. Sabah ve öğleden sonra ders seçeneği bulunan yaz okulunda haftada 20 ders işlenmektedir. Kursa en az 16 yaşında öğrenciler katılabilmekte ve sınıflar en fazla 15 kişiden oluşmaktadır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce yaz okulu İngilizce kursunun yanı sıra öğrencilerine, voleybol, futbol, dans, masa tenisi, doğa yürüyüşü, plaj oyunları, karaoke, plaj partileri, yetenek show’u ve piknik gibi pek çok aktivite sunmaktadır.

Sınavlara hazırlık kursları

Los Angeles TOEFL Kursu: TOEFL İngilizce sınavı, İngilizceyi anlama ve kullanma yeteneğini ölçen uluslararası bir sınavdır ve dünyada 7,500’den fazla üniversite tarafından kabul edilmektedir. Dört bölümden oluşan; okuduğunu anlama, gramer bilgisi, dinlediğini anlama ve yazma yeteneklerini ölçen TOEFL sınavından yüksek puanla geçmek isteyen adaylar için Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu gereken eğitimi sağlamaktadır. Kurs, yıl boyunca her pazartesi başlamaktadır. Kursa katılım minimum 4 haftadır. TOEFL hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir. Haftada 35 ders işlenen kursta 20 ders TOEFL sınavına hazırlık ve 15 ders bağımsız çalışma dersleri bulunmaktadır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu TOEFL kursuna katılmak isteyenlerin en az Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir. En az 16 yaşında olanların katıldığı kursta sınıf mevcudiyeti en fazla 15 kişidir.

CAE Kursu: Cambridge Advanced English sınavına hazırlık kursu üniversite başvurularında kabul edilen bir sınav türüdür. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu CAE kursu alanında uzman ve deneyimli eğitmen kadrosu ile öğrencilerinin sınavdan en iyi sonucu almalarını hedeflemektedir. İyi hazırlanmış düzenli yapılan sınava hazırlık testleri ile öğrenciler sınava yeterliliklerini ölçmekte ve daha iyi hazırlanmaktadırlar. Kurs 8, 10 ve 12 hafta sürmektedir. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu CAE kursunda, normal CAE sınavına hazırlık kursu haftada 20 ders ve yoğun CAE sınavına hazırlık kursu haftada 28 ders olmak üzere iki yoğunlukta ders seçeneği bulunmaktadır. Kursa en az 16 yaşında olanlar katılabilir. CAE kursuna katılmak isteyenlerin en az Upper-Intermediate seviyelerinde olmaları gerekmektedir.

FCE Kursu: Cambridge First Certificate of English sınavı, iş ve okul yaşamında öğrencilerin İngilizceyi etkin bir şekilde kullandığını gösteren, tüm dünyada geçerliliği olan bir sınavdır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu FCE sınavına hazırlık kursunda ders programı, öğrencilerin sınavdan en yüksek notu almaları için özel olarak hazırlanmıştır. Kurs süresi 8, 10 veya 12 haftadır. Eğitimler haftada 20 ders standart program ve 28 ders yoğun program olmak üzere iki seçenekte verilmektedir. Cambridge First Certificate of English sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir. En az 16 yaşında olanların kabul edildiği programda derslikler en fazla 12 kişiden oluşmaktadır.

Los Angeles SAT Kursu: Scholastic Aptitude Test, Amerika’daki üniversitelere ve kolejlere girişte geçerliliği olan lise bitirme sınavıdır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulundaki SAT sınav hazırlık kursları öğrencilere sınavın yapısı ve sınavda nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda teknik eğitim vermektedir. Öğrencilere, eğitim boyunca 11 kez SAT sınavına eş değerde deneme sınavı uygulanmaktadır. Kursun öğrencilerine sağlamış olduğu eğitim materyallerinin yanında SAT sınavında en çok karşılaşılan kelimelerin bulunduğu sözlükte verilmektedir. Kursa katılım en az 16 yaşında gerçekleştirilebilmektedir. SAT sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir.

Los Angeles GMAT Kursu: Graduate Management Admission Test, Amerika ve diğer birçok ülkede İngilizce işletme ve yönetim yüksek lisansı yapmak isteyenlerin sayısal, sözel, analitik problem çözme yeteneklerini ve İngilizceyi kullanabilme ve okuduğunuzu anlama seviyelerini ölçen bir sınavdır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulunda GMAT sınavı hazırlık kursunun eğitim boyunca yapmış olduğu denemeler ile öğrenciler yeterliliklerinin ve eksikliklerinin farkında olarak çalışma programlarını düzenlerler. GMAT sınavı hazırlık kursuna başvurmak isteyen öğrencilerin en az 18 yaşında olmaları ve İngilizce dil bilgilerinin minimum Upper-Intermediate seviyesinde olması gerekmektedir.

Los Angeles GRE Kursu: Graduate Record Examinations sınavı, mühendislik, fen bilimleri, sosyal bilimler eğitimi gibi alanlarda İngilizce yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu GRE sınavı hazırlık kursu öğrencilerinin sınavdan en yüksek puanı alabilmeleri için 160 saat online faydalanabilecekleri alıştırma programı ve 8 adet GRE deneme sınavı sunmaktadır. GRE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az Upper-Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir.

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulunda konaklama

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu öğrencilerine, yurt ve aile yanı konaklama imkânı sunmaktadır. Yurt seçeneği çok olan Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulunda yurtlar, okula en fazla 15 dakika yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Cassil student residence (özel banyo ve tuvaletli), La Mirada Premium residence (özel banyo ve tuvaletli), La Mirada residence (özel banyo ve tuvaletli) ve yaz aylarında İngilizce eğitimi almak isteyenler için Yaz dönemi (özel banyo ve tuvaletli) yurtları bulunmaktadır. Öğrenciler yurttaki odalarda tek başına konaklayabilecekleri gibi yabancı ülkeden bir öğrenci ile de odalarını paylaşabilirler. Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu yurtlarında özel güvenlik ve sınırsız internet erişimi bulunmaktadır. Summer residence yurdunda en az 16 yaşında olan öğrenciler konaklayabilmekte diğer tüm yurtlarda ise en az 18 yaşındaki öğrenciler konaklayabilmektedirler.

Aile yanı konaklama şeklinde öğrencilerin konaklayacakları tüm aileler, Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu yetkilileri tarafından özenle seçilip düzenli aralıklarla denetlenmektedir. Öğrenciler yalnız ya da başka bir ülkeden gelen bir öğrenciyle oda paylaşımı (sadece yaz ayları için geçerli) yapabilmektedirler. Evler, okula otobüs ile en fazla 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Sabah ve akşam yemeği aileler ile birlikte yenmekte ve böylece öğrenciler aile ile İngilizce pratik yapma imkânına sahip olmaktadır. Aile yanı konaklamada evlerde ücretsiz internet bağlantısı mevcut olup haftada 1 kez öğrencilerin çamaşırları yıkanmaktadır.

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu alternatif konaklama seçenekleri hakkında detaylı bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Los Angeles’a direkt uçuş bulunmaktadır. Uçuş 13 saat sürmektedir. Öğrencilerin, Los Angeles havaalanına indikten sonra özel taksi veya toplu taşıma ile gidecekleri yerlere ulaşmaları mümkündür. Havaalanında otobüs istasyonlarına gidip gelen ücretsiz servisler bulunmaktadır.

Los Angeles şehir içi ulaşım olanakları oldukça geniştir. Şehirde MTA, Big Blue, Culuer City ve Culver City olmak üzere dört otobüs sistemi vardır. Otobüslerin yanı sıra metro hattı, özel taksiler ve DASH olarak adlandırılan minibüs hattı mevcuttur. Öğrenciler ulaşımlarını toplu taşımalar ile sağlayabilecekleri gibi arabada kiralayabilmektedirler.

Kings Colleges İngilizce dil okulunda İngilizce dil eğitimi gören öğrenciler, Los Angeles’tan araba kiralayarak diğer birçok şehri keşfetme imkânına sahiptirler. Öğrenciler araba ile Los Angeles’tan Santa Monica’ya 30 dakikada, San Jose’ye 1 saatte, Sacramento’ya 1 saat 15 dakikada, Santa Rosa’ya 1 saat 30 dakikada, San Diego’ya 2 buçuk saatte, Las Vegas’a 4 buçuk saatte, San Francisco’ya 6 saatte ulaşabilirler.

Sigorta

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de sigortasını yaptırmayan öğrenciler Amerika’da satın almak zorunda kalırlar. Sigorta poliçesine sahip olmayan öğrencilerin derslere girmesine izin verilmez. Türkiye’den sigorta satın almak daha ekonomiktir. Sigorta poliçesi hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kings Colleges Los Angeles İngilizce dil okulu, Amerika’da İngilizce ve Los Angeles’da İngilizce dil eğitimi konusunda detaylı bilgi için bize ulaşınız.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın