• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Kings Education, Boston

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Kings Education, Boston
Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu, Amerika’nın en cazip üniversitelerinden biri olan Pine Manor College’in kampüsünde yer almaktadır. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu öğrencileri Pine Minor College bünyesinde yer alan kütüphaneden, spor alanlarından, tenis sahalarından ve kampüsün diğer olanaklarından Pine Manor Colleges öğrencileri ile beraber faydalanabilirler. Okul yenilenmiş sosyal alanlarıyla, ders aralarında öğrencilerin hoş vakit geçirmelerine olanak sağlamıştır. Yeşillikler içinde büyük ve güzel bir kampüsün içerisinde yer alan Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu öğrencilerine ücretsiz yararlanabilecekleri bilgisayar odaları ve sınırsız internet bağlantısı sunmaktadır. Okulun içerisinde bulunan kafeteryada öğrenciler yemek ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Öğrenciler, okuldan sadece kısa bir metro yolculuğu ile Boston merkeze ulaşabilirler.

Boston, Amerika Birleşik Devletleri’nin Massachusetts Eyaletinin başkenti ve en büyük şehridir. Günümüzde bir eğitim, sağlık ve teknoloji merkezi olan Boston, MIT, Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi, Boston Koleji, Wellesley Koleji ve Boston Üniversitesi gibi dünyaca ünlü eğitim kurumlarını bünyesinde barındırmaktadır. Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi, Brigham ve Kadın Hastanesi, Massachusetts Genel Hastanesi, Dana-Farber Kanser Enstitüsü ve Harvard Tıp Fakültesi bütün dünyadan hastaların tedavi amacıyla tercih ettiği ünlü tıp merkezleridir. Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk okulun ve ilk kütüphanenin kurulduğu şehir olan Boston kültürel açıdan da oldukça gelişmiş olup Amerika’nın en çok ziyaret edilen şehridir. Amerika’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği şehirlerden biri olan Boston, kaliteli ve modern eğitim veren çok sayıda İngilizce dil okuluna ev sahipliği yapmaktadır. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu, her seviyede İngilizce bilgisine sahip olanlara yönelik kursların verildiği İngilizce dil okullarındandır. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulunda genel İngilizceden profesyonel İngilizce kurslarına kadar birçok İngilizce eğitim program seçeneği bulunmaktadır.

Kings Colleges Boston İngilizce dil kursu
· Genel İngilizce kursu

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu öğrencilerinin, konuşma, yazma, dinleme ve konuşma gibi tüm dil öğrenme yeteneklerini kapsamlı derslerle geliştirmeyi hedeflemektedir. Öğrenciler bu kursa en az 2 haftalığına kayıt yaptırabilirler. Haftalık ders sayısı 20 olan kursta dersler pazartesinden cumaya kadar sürmektedir. Haftalık 20 ders genel İngilizce eğitimine ek olarak her hafta zorunlu 3 saat (1.5 saati eğitmenle) öğrencilerin bağımsız dersleri bulunmaktadır. Genel İngilizce kursu yıl boyunca her hafta pazartesi günü başlamaktadır. Kursta yaz aylarında sabah veya öğlen ders başlangıç seçeneği olduğu gibi öğrenciler tüm günde öğrenim görebilirler. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az Elementary seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu genel İngilizce kursu sınıfları maksimum 15 kişiden oluşur ve kursa katılım için en az yaş sınırı 16’dır.

· Yoğun İngilizce başlangıç kursu

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu yoğun İngilizce başlangıç kursu, öğrencilerinin başlangıç seviyesinde olan İngilizce bilgilerini mümkün olduğunca kısa bir zamanda akıcı hale getirmek için hazırlanmıştır. Diğer İngilizce kurslarından farklı olarak yoğun İngilizce kursu her ayın ilk pazartesi günü başlamaktadır. Kurs, en az 4 hafta en fazla 12 hafta sürmektedir. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu yoğun İngilizce başlangıç kursu sınıflarında ortalama yaş aralığı 18-30 olup en az 16 yaşında olanlar katılabilmektedir. Sabah ve öğleden sonra ders başlangıç seçeneği bulunmaktadır. Sınıflar maksimum 10 kişiden oluşmaktadır. 28 dersten oluşan yoğun İngilizce başlangıç kursu 20 ders genel İngilizce ve 8 ders İngilizce pratik ve telaffuzu üzerinedir.

· Yoğun İngilizce kursu

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu yoğun İngilizce kursu, İngilizce dil okulumuzun en çok tercih edilen kurslardan biridir. Kurs, yıl boyunca her hafta pazartesi günü başlamaktadır. Kursa en az 2 hafta katılım zorunludur. Programa katılmak isteyen öğrencilerin en az Elementary seviyesinde olmaları gerekmektedir. Eğitimler haftada 28 dersten oluşup 20 ders genel İngilizce 8 ders özel ihtiyaca yönelik seçmeli derslerdir. 28 derse ek olarak 12 hafta ve üzerinde kayıt yaptıran öğrencilere haftada 4 aktivite dersi ücretsiz verilmektedir. Sınıflar maksimum 15 kişi olup minimum katılım yaşı 16’dır. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu yoğun İngilizce kursu hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarında edinebilirsiniz.

Diploma of English, Uzun dönem İngilizce kursları

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu Diploma of English (Akademik yıl ve Akademik sömestr) uzun dönem İngilizce kursu öğrencilere uzun dönem yurtdışı tecrübesi kazandırdığı gibi öğrenmek istedikleri İngilizceyi akıcı ve etkin bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır. Diploma of English kursu, 24 veya 34 hafta süren iki eğitim seçeneği sunmaktadır. Her iki seçenekte de kursa başlangıç tarihleri aynı olup Ocak, Mart ve Eylül aylarıdır. Kings Colleges Boston Diploma of English programına katılmak isteyen öğrencilerin en az Elementary seviyesinde olmaları gerekmektedir. Eğitimler haftada 28 dersten oluşup 20 ders genel İngilizce ve öğrencilerin İngilizce seviyelerine ve İngilizce öğrenme amaçlarına (iletişim yetenekleri, konuşma pratiği, deyimler ve ileri seviye kelimeler, dinleme ve telaffuz, Amerikan kültürü, akademik okuma ve yazma, işletme ve finans, sanat ve tasarım) yönelik seçecekleri 8 seçmeli dersten oluşmaktadır.

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu Diploma of English kursu, TOEFL gibi tüm üniversitelerde kabul gören ve İngilizce yeterliliğini ölçen sınavlara hazırlanan öğrenciler için, genel İngilizcesini geliştirmek isteyen ya da iş İngilizcesini geliştirmek isteyen kişiler için uygun bir programdır. Diploma of English uzun dönem İngilizce kursunda sınıflar maksimum 15 öğrenciden oluşur ve en az katılım yaşı 16’dır. Özellikle uzun sürede ekonomik İngilizce kursları ile İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyenler için tercih edilen bir programdır.

Üniversite İngilizce hazırlık kursu

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu üniversite İngilizce hazırlık kursu öğrencilerin İngilizce dilini ve akademik çalışma yeteneklerini geliştirmeye hedeflemektedir. Üniversite İngilizce hazırlık kursunun süresi öğrencilerin seviyesine göre değişmektedir. Kursta öğrenciler akademik yazı yazmayı, okumayı, sunum ve seminer yapabilme yeteneğini, dinleme ve akademik hitap tarzını öğrenirler. Minimum 16 yaşında olanların katılabileceği kursta sınıflar en fazla 12 kişiden oluşmaktadır. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az Elementary seviyesinde olmaları gerekmektedir. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu üniversite İngilizce hazırlık kursuna başvuran öğrencilerden 12 yıllık eğitim-öğretim hayatlarını iyi bir derece ile bitirmeleri beklenmektedir. Programdan akademik anlamda İngilizcesini geliştirmek isteyen, üniversitede rahatlıkla not alma ve araştırma yapabilme kabiliyeti kazanmak isteyenler ve SAT sınavına hazırlananlar faydalanabilirler. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu üniversite İngilizce hazırlık kursu hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarında edinebilirsiniz.

Master için İngilizce kursu

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu Master için İngilizce kursu ile öğrenciler akademik çalışma yetenekleri, sınavlara hazırlanma ve profil oluşturma yöntemlerini öğrenirler. Kurs süresi öğrencilerini seviyesine bağlı olup en az Elementary seviyesinden başlayıp ileri seviyeye kadar tüm öğrencilerin akademik anlamda konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Master için İngilizce kursu sabit başlangıç tarihlerine sahip olup bu tarihler; Ocak, Mart, Haziran ve Eylül’dür. Kursa katılım için minimum yaş sınırı 21 ve sınıf mevcudiyeti en fazla 12 kişiden oluşmaktadır. Eğitimler haftada 25 saat genel öğrenme sınıfında 12-15 saat ise özel çalışma sınıfında yapılmaktadır. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu Master için İngilizce kursuna katılmak isteyen öğrencilerin üniversiteyi iyi bir derece ile tamamladıklarına dair belgelerinin olması gerekmektedir. Programdan akademik anlamda İngilizcesini geliştirmek isteyen, Amerika’da master eğitimi için gerekli İngilizce şartlarını sağlayamayan GRE ve GMAT sınavlarına hazırlananlar faydalanabilirler.

Bostan Yaz okulu

Kings Colleges Boston İngilizce yaz okulu programında haftalık gezi, aktivite ve seçmeli spor programları ile öğrenciler İngilizceyi yaz tatili yaparken geliştirme fırsatı yakalarlar. Kurs; Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında her pazartesi günü başlamaktadır. Min kayıt süresi 2, max kayıt süresi 12 hafta sürmektedir. Sabah ve öğleden sonra ders seçeneği bulunan yaz okulunda haftada 20 ders işlenmektedir. Kings Colleges Boston İngilizce yaz okuluna her seviyeden öğrenciler başvuru yapabilmektedir. Kursa en az 16 yaşında öğrenciler katılabilmekte ve sınıflar en fazla 15 kişiden oluşmaktadır. Kings Colleges Boston İngilizce yaz okulu İngilizce kursunun yanı sıra öğrencilerine, voleybol, futbol, dans, masa tenisi, doğa yürüyüşü, plaj oyunları, karaoke, plaj partileri, yetenek show’u ve piknik gibi pek aktivite sunmaktadır.

Sınavlara hazırlık kursları

Bostan’da TOEFL Kursu; TOEFL İngilizce sınavı, İngilizceyi anlama ve kullanma yeteneğini ölçen uluslararası bir sınavdır. TOEFL, dünyada 7,500’den fazla üniversite tarafından kabul edilmektedir. Dört bölümden oluşan; okuduğunu anlama, gramer bilgisi, dinlediğini anlama ve yazma yeteneklerini ölçen TOEFL sınavından yüksek puanla geçmek isteyen adaylar için Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu gereken sınav hazırlığını sağlamaktadır. TOEFL hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir. Kurs, yıl boyunca her pazartesi başlamaktadır. Kursa katılım minimum 4 haftadır. Haftada 35 ders işlenen kursta 20 ders TOEFL sınavına hazırlık ve 15 ders bağımsız çalışma dersleri bulunmaktadır. En az 16 yaşında olanların katıldığı kursta sınıf mevcudiyeti en fazla 15 kişidir.

CAE Kursu: Cambridge Advanced English sınavına hazırlık kursu üniversite başvurularında kabul edilen bir sınav türüdür. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu CAE kursu alanında uzman ve deneyimli eğitmen kadrosu ile öğrencilerinin sınavdan en iyi sonucu almalarını hedeflemektedir. İyi hazırlanmış düzenli yapılan sınava hazırlık testleri ile öğrenciler sınava yeterliliklerini ölçmekte ve daha iyi hazırlanmaktadırlar. Kurs 8, 10 ve 12 hafta sürmektedir. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu CAE kursunda, normal CAE sınavına hazırlık kursu haftada 20 ders ve yoğun CAE sınavına hazırlık kursu haftada 28 ders olmak üzere iki yoğunlukta ders seçeneği bulunmaktadır. Kursa en az 16 yaşında olanlar katılabilir. CAE kursuna katılmak isteyenlerin en az Upper-Intermediate seviyelerinde olmaları gerekmektedir.

FCE Kursu: Cambridge First Certificate of English sınavı, iş ve okul yaşamında öğrencilerin İngilizceyi etkin bir şekilde kullandığını gösteren, tüm dünyada geçerliliği olan bir sınavdır. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu FCE sınavına hazırlık kursunda ders programı, öğrencilerin sınavdan en yüksek notu almaları için özel olarak hazırlanmıştır. Kurs süresi 8, 10 veya 12 haftadır. Eğitimler haftada 20 ders standart program ve 28 ders yoğun program olmak üzere iki seçenekte verilmektedir. Cambridge First Certificate of English sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir. En az 16 yaşında olanların kabul edildiği programda derslikler en fazla 12 kişiden oluşmaktadır.

Boston’da SAT Kursu; Scholastic Aptitude Test, Amerika’daki üniversitelere ve kolejlere girişte geçerliliği olan lise bitirme sınavıdır. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulundaki SAT sınav hazırlık kursları öğrencilere sınavın yapısı ve sınavda nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda teknik eğitim vermektedir. Öğrencilere, eğitim boyunca 11 kez SAT sınavına eş değerde deneme sınavı uygulanmaktadır. Kursun öğrencilerine sağlamış olduğu eğitim materyallerinin yanında SAT sınavında en çok karşılaşılan kelimelerin bulunduğu sözlükte verilmektedir. Boston’da SAT sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az Intermediate seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. Kursa katılım en az 16 yaşında gerçekleştirilebilmektedir. Yıl boyunca Kings Colleges Boston İngilizce dil okulunda SAT hazırlık kursları verilmektedir.

Boston’da GMAT Kursu; Graduate Management Admission Test, Amerika ve diğer birçok ülkede İngilizce işletme ve yönetim yüksek lisansı yapmak isteyenlerin sayısal, sözel, analitik problem çözme yeteneklerini ve İngilizceyi kullanabilme ve okuduğunuzu anlama seviyelerini ölçen bir sınavdır. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulunda GMAT sınavı hazırlık kursunun eğitim boyunca yapmış olduğu denemeler ile öğrenciler yeterliliklerinin ve eksikliklerinin farkında olarak çalışma programlarını düzenlerler. GMAT sınavı hazırlık kursuna başvurmak isteyen öğrencilerin en az 18 yaşında olmaları ve İngilizce dil bilgilerinin minimum Upper-Intermediate seviyesinde olması gerekmektedir.

Boston’da GRE Kursu; Graduate Record Examinations sınavı, mühendislik, fen bilimleri, sosyal bilimler eğitimi gibi alanlarda İngilizce yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu GRE sınavı hazırlık kursu öğrencilerinin sınavdan en yüksek puanı alabilmeleri için 160 saat online faydalanabilecekleri alıştırma programı ve 8 adet GRE deneme sınavı sunmaktadır. GRE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az Upper-Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir.

İngilizce ve Tiyatro kursu

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu İngilizce ve tiyatro kursunun amacı öğrencilerin oyun yazma, rol yapma ve yönetme yeteneklerini geliştirme amacına yöneliktir. 12 hafta süren eğitimin sonunda öğrencilerin almış oldukları derslerde yabancı ülkelerden gelen öğrenciler ile beraber kısa bir drama hazırlayıp sunmaktadırlar. Eğitimler haftada 28 ders olup 20 ders gelen İngilizce 8 ders tiyatro eğitimidir. İngilizce ve tiyatro kursunda 12 hafta süren dersler 4’er haftalık 3 bölüme ayrılmıştır. İlk bölümde; 1. hafta Tiyatro’nun başlangıcı, 2. hafta trajedi, 3. hafta komedi, 4. hafta deneysel tiyatro mevcuttur. İkinci bölümde; 1. hafta doğaçlama, 2. hafta karakter çalışması, 3. ve 4. hafta sahne çalışması (oyunculuk ve yönetme) konuları işlenmektedir. Üçüncü bölümde; 1. hafta hikâye yapısı, 2. hafta karakter gelişimi, 3. hafta teknik elemanlar (ışık, ses, kostüm vs.) ve 4. hafta prova ve performans dersleri verilmektedir. Kursa katılmak isteyenlerin en az Intermediate seviyesinde İngilizce bilgilerinin olması gerekmektedir. İngilizce ve tiyatro kursu sınıflarında en fazla 15 öğrenci olup en az katılım yaşı 16’dır.

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulunda konaklama

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulunda yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurt, okulun bulunduğu bölgede yer alıp okula yalnızca bir dakika uzaklıktadır. Yakın zamanda tadilat yapılan yurtta, öğrenci odaları, banyo ve tuvaletleri ve ortak oturma salonları modern mobilyalar ile yenilenmiştir. Öğrenciler yurttaki odalarda tek başına konaklayabilecekleri gibi yabancı ülkeden bir öğrenci ile de odalarını paylaşabilirler. Yurtlarda banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Kings Colleges Boston İngilizce dil okulundaki yurtlarda 24 saat güvenlik, ücretsiz internet bağlantısı mevcut olup öğrenci odalarının haftalık temizliği yapılmaktadır. Yurtlarda haftalık 19 çeşit yemek seçeneği bulunmaktadır.

Aile yanı konaklama tipinde aileler, Kings Colleges Boston İngilizce dil okulunun deneyimli yetkilileri tarafından dikkatli bir şekilde seçilerek düzenli olarak kontrol edilmektedir. Seçilen tüm aileler öğrencilere konforlu ve sıcak bir ortam sunmaktadır. Aile yanı konaklama tipinde öğrenciler yılın her dönemi yalnız kalabilecekleri odaları kullanabilmektedir. Başka bir ülkeden gelen öğrenci ile ortak paylaşımlı odalar ise yaz aylarında mevcut olup ya da birlikte seyahat eden iki öğrenciye sunulmaktadır. Evler, okula otobüs ile en fazla 30 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Sabah ve akşam yemeği aileler ile birlikte yenmektedir. Aile yanı konaklamada evlerde ücretsiz internet bağlantısı mevcut olup haftada 1 kez öğrencilerin çamaşırları yıkanmaktadır.

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu alternatif konaklama seçenekleri hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarında edinebilrsiniz.

Kings Colleges Boston İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Boston’a direk uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar ortalama 10,5 saat sürmektedir. Öğrencilerin, Boston havaalanına indikten sonra özel taksi veya toplu taşıma ile gidecekleri yerlere ulaşmaları mümkündür. Şehir merkeziyle havaalanı arasındaki uzaklık yaklaşık 5.5 kilometre olup metro ile şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır. Metroya ulaşmak için ise Shuttle olarak adlandırılan ücretsiz havaalanı otobüslerinden faydalanıla bilinir. Öğrenciler, şehir merkezinden metro ile 20 dakikalık bir sürede Kings Colleges Boston İngilizce dil okuluna ulaşabilmektedirler.

Boston şehir içi ulaşım otobüs, tramvay ve özel taksi ile sağlanmaktadır. Trafik nedeniyle ulaşımda daha çok T adı verilen tramvay tercih edilmektedir. Tramvayın kırmızı, turuncu, yeşil ve mavi renklerle birbirinden ayrılmış güzergâhları mevcuttur. Tramvaylar Boston şehrinin trafiğini hafiflettiği gibi şehir içi ulaşımında en ucuz yoludur. Harvard ve MIT üniversitelerine kırmızı hat ile Boston üniversitesine ise yeşil hatla ulaşabilirsiniz. Boston’da tüm toplu taşımalar, CharliCard olarak bilinen tek tip bir kart ile kullanılabilir.

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulunu tercih eden öğrenciler sadece Boston’ı değil aynı zamanda diğer birçok şehri de göreme fırsatını yakalarlar. Öğrenciler araba kiralayarak, New York’a 4 saatte, New Jersey’e 5 saat 15 dakikada ve Philadelphia’ya 5 buçuk saatte ulaşabilmektedir.

Sigorta

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de sigortasını yaptırmayan öğrenciler Amerika’da satın almak zorunda kalırlar. Sigorta poliçesine sahip olmayan öğrencilerin derslere girmesine izin verilmez. Türkiye’den sigorta satın almak daha ekonomiktir. Sigorta poliçesi hakkında danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kings Colleges Boston İngilizce dil okulu, Amerika’da İngilizce ve Boston’da İngilizce dil eğitimi hakkında detaylı bilgiyi GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından edinebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın