• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

EC - English Center, New York

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - EC - English Center, New York

EC New York İngilizce dil okulu, New York’un merkezinde, Times meydanında modern bir binada İngilizce eğitim vermektedir. Güzel bir şehir manzarasına sahip olan EC New York İngilizce dil okulu, 5. Cadde, Broadway, Empire State binası ve diğer ünlü merkezlere 5 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Okul, 16 sınıf ve 224 öğrenci kapasitesine sahiptir. 66 farklı ulustan gelen öğrenciler ile uluslararası bir ortamda İngilizce eğitimi verilmektedir. Okulda öğrencilerin yararlanabileceği bilgisayar odası, kütüphane, bireysel çalışma odası, öğrenci salonu ve ücretsiz internet erişimi bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin sosyalleşebileceği kafeterya mevcuttur. New York’ta İngilizce eğitimi alan öğrenciler, özgürlük heykelini, Central parkı, Times meydanını keşfetme ve 5. caddede alışveriş yapma fırsatına sahip olmaktadırlar.

New York, ABD'nin Orta Atlantik ve Kuzeydoğu bölgesinde bulunan eyaletlerinden birisidir. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en büyük şehir olan, ülkenin finans, kültür, ulaşım ve üretim merkezi New York şehri burada bulunmaktadır. New York, Manhattan, Brooklyn, Queens, Bronx ve Staten Island aalarında 5 bölgeye ayrılmıştır. Bu 5 bölgede toplam 8 milyonun üzerinde bir nüfus yaşarken, New York metropol bölgesinde ise 19 milyona yakın nüfus bulunmaktadır. Şehir, medya, politika, eğitim, eğlence ve modadaki küresel etkilerinden dolayı bir dünya şehri olarak kabul edilmektedir. Birleşmiş Milletler Genel Konseyi binasına ev sahipliği yaptığından dış ilişkiler için de çok önemli bir merkez durumundadır. Şehrin en turistik bölgeleri Özgürlük heykeli, Empire State binası, Central Park ve Times Meydanı, Modern Sanat Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Modern Tarih Müzeleridir.

Genel İngilizce standart kursu

EC New York İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursu, 16 yaş ve üstü öğrencilere en fazla 14 kişiden oluşan sınıflarda İngilizce eğitim vermektedir. Genel İngilizce standart kursunda İngilizce dilini öğrenmek için tüm alanlara odaklanılmakta ve öğrenciler aldıkları eğitim ile günlük hayatta sıkıntı yaşamadan rahatlıkla İngilizce konuşabilmektedir. Kurs başlangıcında öğrencilere İngilizce seviye tespit sınavı uygulanmakta ve öğrenciler İngilizce seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedirler. Eğitimler haftada 20 ders olarak verilmektedir. Her gün işlenen dört derste kelime ve dil bilgisi, gramer ve konuşmaya odaklanılmaktadır. EC New York İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursuna her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir. Öğrenciler kursta bir ders kitabına bağlı olarak İngilizce eğitim görmektedirler.

Genel İngilizce yoğun kursu

EC New York İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu ile öğrenciler, İngilizce deyimleri, kelimeleri ve gramer yapılarını anlamayı geliştirmekte ve telaffuzlarını düzeltmektedirler. Genel İngilizce yoğun kursunda eğitimler haftalık 24 ders (20 ders genel İngilizce ve 4 ders seçmeli İngilizce) veya 30 ders (20 ders genel İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizce) olarak iki seçenekte verilmektedir. Öğrenciler seçmeli derslerde ihtiyaçları olan ve eksiklikleri bulunan alanlarda ya da ilgi duydukları konularla (okulda sunulan seçmeli dersler arasında) ilgili eğitim alabilmektedir. Seçmeli derslerden bazılarına katılım için farklı İngilizce seviyeleri gerekebilir. EC New York İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu ile bilgi GKR yurtdışı eğitim danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. Kursa minimum 16 yaşında olan öğrenciler kabul edilmekte ve sınıf mevcudiyeti en fazla 14 kişiden oluşmaktadır. Öğrenciler bu yoğun program sayesinde günlük dili kendilerine güven duyarak akıcı bir şekilde konuşabilmektedir. EC New York İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda eğitmenlerin rahat ve samimi bir sınıf ortamı oluşturması ile öğrenciler daha kolay öğrenmekte ve eğitmenlerden sürekli destek görmektedirler.

İş İngilizce kursu

EC New York İngilizce dil okulu İş İngilizce kursu, minimum orta altı (Pre-Intermediate) seviyesinde öğrencileri kabul etmektedir. Kursta verilen İngilizce eğitimler sayesinde öğrenciler, iş hayatlarında bir rapor yazmak ya da bir sunum yapmak istediğinde bunu akıcı, doğru ve özgüvenli bir şekilde gerçekleştirebileceklerdir. İş İngilizce kursunda haftalık 30 ders eğitim verilmektedir. 30 derslik eğitimin 20 dersi genel İngilizce, 10 dersi iş İngilizcesini kapsamaktadır. Günümüzün küresel iş ortamında başarılı bir rekabet sürdürmek isteyenler için bu haftalık 30 derslik yoğun kurs, dilde akıcılığı, dilin doğru kullanımını ve kişilerin seçmiş oldukları kariyerde daha emin adımlarla ilerlemeleri için gereken belirli iletişim becerilerini geliştirir. Öğrenciler derslerde proje yönetimi, reklam stratejileri, insan kaynakları, iş etiği ve sözleşme müzakereleri ile ilgili İngilizce dil eğitim almaktadırlar. EC New York İngilizce dil okulu İş İngilizce kursuna minimum 1 hafta ve maksimum 24 hafta kayıt olunabilir.

İş İngilizcesi yılı

EC New York İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programı, iş dünyasında başarı ve yüksek kariyer hedefi olanların İngilizce seviyesini artırmak ve dil becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. İş İngilizcesi yılı programına en az 24 hafta kayıt yapılabilmektedir. Uzun dönem süren İngilizce kursu sayesinde öğrenciler, iş hayatında ve sosyal hayatlarında ihtiyaçları olacak tüm konular hakkında eğitim görmektedirler. Kursta eğitimler haftalık 30 dersten oluşmaktadır. Haftalık 30 dersin 20’si genel İngilizce derslerinden ve 10 dersi iş İngilizcesinden oluşmaktadır. Kursa orta altı seviyeden (Pre-Intermediate) ileri (Advanced) seviyeye kadar İngilizce bilgisine sahip olanlar başvuru yapabilmektedir. Öğrenciler İngilizce seviye belirleme sınavı ile seviyelerine uygun iş İngilizcesi sınıfına yerleştirilmektedir. EC New York İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programında verilen eğitimler sayesinde öğrenciler, iş hayatında toplantı düzenleme, telefon kullanma, alım-satım gerçekleştirme, profesyonel ilişkiler, şirket yapıları, her türlü görüşme ve yazışmaları İngilizce yürütebilme yeteneğine sahip olmaktadırlar. Gelişimleri düzenli olarak takip edilen öğrenciler, eğitmenleri tarafından değerlendirmeye alınmaktadır. İş İngilizcesi yılı kursunu başarı ile bitiren öğrenciler, EC diploması almaktadırlar.

Akademik yıl ve sömestr programı

EC New York İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı, minimum 24 hafta süren kursu ile uzun dönem boyunca İngilizce eğitim vermektedir. Bu program ile öğrenciler İngilizce dilinde akıcılık kazanmakta, kendi potansiyellerinin üzerine çıkmakta ve dünyanın her yerinden gelen insanlarla birlikte İngilizce öğrenmektedirler. Akademik yıl ve sömestr kursunda öğrenciler haftalık 24 ders veya 30 ders İngilizce eğitim alabilmektedir. Her iki ders seçeneğinde de haftalık 20 ders genel İngilizce, kalan derslerde de seçmeli İngilizce gösterilmektedir. Seçmeli derslerde öğrenciler doğru yazma, kelime bilgisi, dil bilgisi, akademik teknikler ve doğru telaffuz konularından seçim yapabilmektedir. Akademik yıl ve sömestr programına her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrenciler katılabilmektedir. Programda her öğrenci kişisel dil dosyasına sahiptir. Bu dosyalar ile öğrencilerin İngilizce dil gelişimleri takip edilmekte ve eksiklikleri giderilmeye çalışılmaktadır. EC New York İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr kursunda haftada 24 derslik programı başarıyla bitiren öğrenciler EC takdir belgesi, haftada 30 derslik programı bitirenler ise EC diploması alamaya hak kazanırlar. EC New York İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Üniversiteye yerleştirme hizmeti

Üniversiteye yerleştirme hizmeti verilen EC New York İngilizce dil okulunda, Amerika ya da Kanada’da üniversite ve kolejlere yerleşmek isteyen öğrencilere danışmanlık sağlanmaktadır. Özellikle okulda herhangi bir kursta 24 hafta ve üzeri eğitim alan öğrenciler bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar. Üniversiteye yerleştirme hizmeti içerisinde üniversite rehberliği, başvuru yardımı, kabul mektubu, seçilecek bölüm, fakülte tercihi ve başvuru koşulları hakkında ayrıntılı bilgi ve destek bulunmaktadır. Gerekli başvuru koşullarından olan İngilizce seviyeyi sağlayamayan öğrenciler, şartlı olarak kayıt yaptırabilmekte ve gerekli seviyeye geldiğinde üniversiteye başlayabilmektedir. Gerekli dil seviyesine gelene kadar öğrenciler EC New York İngilizce dil okulunda eğitim almaktadırlar. EC New York İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu eğitim kurumlarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, kayıt koşullarını karşıladıkları sürece İngilizce sınavlarına (TOEFL, IELTS vs.) girmeden kayıt yaptırabilmektedirler.

Bire bir İngilizce

EC New York İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursunda öğrenciler, sadece eğitmenle işledikleri derslerden yüksek oranda verim almakta ve daha hızlı öğrenmektedirler. Bire bir İngilizce kursunda eğitmenler, öğrencileri daha iyi tanıma fırsatına sahip olmakta ve her öğrencinin kendi öğrenme şekline göre eğitim vermektedir. EC New York İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursunda ders zamanları, günleri ve programı öğrencilerin istekleri ve zamanları doğrultusunda özel olarak düzenlenmektedir. İngilizce başlangıç (Beginner) seviyesinden ileri (Advanced) seviyeye kadar her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrenciler katılabilmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL kursu: TOEFL, ana dili İngilizce olmayanların akademik İngilizce bilgisini ölçen uluslararası bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere yurtdışında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi görmek isteyen öğrenciler İngilizce dil seviyelerini ispatlamak amacıyla bu sınava girmektedirler. EC New York İngilizce dil okulu TOEFL sınavına hazırlık kursunda öğrencilerin sınavda karşılaşacakları konuşma, yazma, okuma ve dinleme alanlarında eğitimler verilmekte ve öğrenciler aldıkları eğitim ile sınavda başarılı olmaktadırlar. Eğitimler haftalık 30 ders olarak verilmektedir. TOEFL sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce seviyeye sahip olmaları gerekmektedir.

Cambridge English sınavları, dünyanın İngilizce konuşulan her yerinde okullar, üniversiteler, özel sektör ve kamu sektörü tarafından tanınmakta ve kabul edilmektedir. EC New York İngilizce dil okulunda CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. Kurslarda öğrenciler sınavların tüm alanlarına hazırlanmakta ve alanında uzman eğitmen kadrosu ile hedefledikleri puana ulaşmaktadırlar. CAE, FCE ve CPE sınavlarına hazırlık programında eğitimler haftalık 30 ders olmakta ve 12 hafta sürmektedir. Cambridge sınavlarına hazırlık kurslarında farklı İngilizce seviyeleri gerekmektedir. FCE sınavına hazırlık kursu için en az orta seviye (Intermediate) İngilizce bilgisi, CAE sınavına hazırlık kursu için orta üstü (Upper-Intermediate) İngilizce seviye ve CPE kursu için minimum ileri (Advanced) düzeyde İngilizce bilgisi gerekmektedir. EC New York İngilizce dil okulu sınavlara hazırlık kursları hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

EC New York İngilizce dil okulunda konaklama

EC New York İngilizce dil okulu öğrencilerine yurt ve aile yanı konaklama seçenekleri sunmaktadır. Yurt seçeneğinde Student Residence ve Economy Residence seçenekleri mevcuttur. Her iki yurtta okulu metro ile 25 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. Yurtlarda öğrenciler tek kişilik veya iki kişilik odalarda kalabilmektedirler. Yurtlarda internet bağlantısı ve spor salonları mevcuttur. Student Residence’ta banyo ve tuvaletler kişiye özel, Economy Residence’ta ise ortak kullanım alanlarıdır.

EC New York İngilizce dil okulu aile yanı konaklaması, Manhattan’ın birçok bölgesinde mevcut olup, okula farklı uzaklıklarda bulunmaktadır. Aile yanı konaklamada aileler, okulun yetkilileri tarafından özenle seçilerek, düzenli olarak denetlenmektedir. Öğrenciler tek veya farklı bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda konaklayabilirler. Banyo ve tuvaletler aile ile birlikte kullanılmaktadır. Sadece sabah kahvaltısı ya da hem sabah kahvaltısı hem de akşam yemeği seçenekleri bulunmaktadır.

EC New York İngilizce dil okulunda

Türkiye’den New York’a her gün doğrudan 7’den fazla sefer bulunmakta ve uçuşlar ortalama 11 saat sürmektedir. New York’ta havaalanına inen öğrenciler önceden rezervasyon yapmışlar ise havaalanı transfer şirketlerinden yararlanabilmektedirler. Toplu taşıma araçları ya da özel taksileri ile de ulaşım yapıla bilinmektedir.

New York şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçları, metro ve özel taksiler mevcuttur. Şehrin yoğun trafiği nedeniyle metro daha çok tercih edilmektedir. New York metrosu (Metropolitan Transportation Authority) 468 istasyonu ile dünyanın en geniş metro ağına sahiptir. Metro her gün yaklaşık 3.5 milyon insana hizmet vermektedir. Metroda yolculuk yapabilmek için 7 günlük veya 30 günlük sınırsız yolculuk yapılmasını sağlayan MetroCardlar kullanılmaktadır. MetroCardlar metro istasyonlarından temin edilmektedir. Kentte, Port Authority otobüs terminali, New York Transit Authority ve George Washington Bridge otobüs terminali olmak üzere üç farklı otobüs servisi de bulunmaktadır.

İngilizce eğitim için New York’u tercih eden öğrenciler ayrıca Philadelphia’ya 1 buçuk saatte, Boston’a 4 saatte, New Jersey’e 2 saatte, Baltimore’a 2 buçuk saatte ve Washington’a 3 saat 15 dakikada gidebilir ve buraları da keşfetme fırsatını yakalayabilmektedirler.

Sigorta

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de sigortasını yaptırmayan öğrenciler Amerika’da satın almak zorunda kalırlar. Sigorta poliçesine sahip olmayan öğrencilerin derslere girmesine izin verilmez. Türkiye’den sigorta satın almak daha ekonomiktir. Sigorta poliçesi hakkında GKR Yurtdışı Eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

EC New York İngilizce dil okulu ve New York’da İngilizce hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın