• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

EC - English Center, Los Angeles

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - EC - English Center, Los Angeles

EC dil okulları ilk olarak 1991 yılında Malta’da açılmış ve sonrasında hızlı bir şekilde dünyanın önde gelen İngilizce dil okullarından biri olmuştur. EC, bugün dünya genelinde 17 merkezde ve her yıl 45.000’den fazla öğrenciye dil eğitimi vermektedir. EC Los Angeles İngilizce dil okulu, Güney Kaliforniya sahil şeridinin son uzantısı olan bol güneşli Santa Monica sahiline yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesindedir. Okul, 3. Promenade caddesinde bulunan yemek, alışveriş ve eğlence mekânlarına da sadece 2 dakikalık uzaklıkta bulunmaktadır. EC Los Angeles İngilizce dil okulu, 24 sınıf ve 336 öğrenci kapasitelidir. Okulda öğrencilerin kullanabileceği ücretsiz internet erişimi, kütüphane, 31 tane bilgisayar, bireysel çalışma odası ve öğrenci salonu bulunmaktadır. Ayrıca her sınıf modern eğitim teknolojileri ile donatılmış olup, eğitimde akıllı tahtalar kullanılmaktadır. Okulda İngilizce eğitimler, sosyal ve kültürel programlarla desteklenmektedir. 44 farklı ulustan gelen öğrencilerle, uluslararası bir ortamda dersler işlenmektedir.

Los Angeles, Amerika Birleşik Devletleri, Kaliforniya eyaletinde en büyük nüfuslu olan ve New York şehrinden sonra ikinci en kalabalık şehirdir. Meksikalılar tarafından şehre ismini veren Los Angeles kelimesi, İspanyolca ’da Melekler şehri anlamına gelmektedir. Büyük Okyanus’un doğu kıyısında güney Kaliforniya’da yer alan şehrin 2010 sayımına göre nüfusu 3.7 milyon kişiden oluşmaktadır. Kentte 81 semt yer almakta ve bunların arasında Los Angeles, Santa Monica, Beverly Hills, Venice Beach, Hermosa Beach, Long Beach ve Pasedena en tanınanlarındandır. Akdeniz iklimine benzer bir iklimin hâkim olduğu Los Angeles’ta hava sıcaklığı ortalaması, Haziran-Ekim döneminde 28 derece, Kasım-Mayıs döneminde ise 18 derecedir. Şehirde sert kışlar yaşanmamaktadır. Los Angeles, tek başına dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahiptir, ayrıca sanat ve eğlencenin de merkezidir. Her yıl binlerce turist çeken şehrin görülmesi gereken yerleri arasında Hollywood, Disneyland, Pine Avenue, Long Beach akvaryumu, Shoreline köyü ve Belmont Shore yer almaktadır.

Genel İngilizce standart kursu

EC Los Angeles İngilizce dil okulu genel İngilizce standart kursunda öğrenciler haftada 20 ders (dersler 45 dakikadır.) İngilizce eğitim almaktadırlar. Genel İngilizce standart kursuna her seviyede İngilizce bilgisine sahip ya da İngilizceyle şimdiye kadar hiç tanışmamış öğrenciler katılabilmektedir. Kursta öğrenciler, uygun ve birbiriyle ilişkili dersler sayesinde günlük İngilizcenin dört alanında (okuma, yazma, konuşma, dinleme) pratik yapmaktadırlar. Öğrenciler aynı zamanda İngilizce dil bilgisi, kelime bilgisi ve deyim dağarcıklarını geliştirmekte ve doğru telaffuzu öğrenmektedirler. Ortalama 11 kişi ve maksimum 14 kişiden oluşan sınıflarda verilen İngilizce eğitimlere 16 yaş ve üstü öğrenciler kabul edilmektedir. Deneyimli eğitmenlerin sağladığı destek ve cesaret ile öğrencilerin dilde akıcılıkları gelişmekte ve özgüvenleri artmaktadır. Genel İngilizce standart kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Genel İngilizce yoğun kursu

EC Los Angeles İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursu ile kısa zamanda hızlı şekilde İngilizce öğrenilmektedir. Haftada 30 ders (20 ders genel İngilizce ve 10 ders seçmeli İngilizce) eğitimden oluşan genel İngilizce yoğun kursunda öğrenciler, nitelikli ve deneyimli eğitmenler tarafından ders katılımına ve dili aktif olarak kullanmaya teşvik edilmektedirler. Derslerde İngilizce öğrenmenin tüm alanlarına odaklanılmakta ve böylece öğrenciler kısa sürede hızlı bir gelişim göstermektedirler. Öğrencilerin becerileri ve özgüvenleri gelişip arttıkça, İngilizce dinleme, anlama, hızlı ve etkili cevap verme becerileri de gelişmektedir. EC Los Angeles İngilizce dil okulu genel İngilizce yoğun kursunda öğrenciler haftalık 30 dersin içinde seçmeli dersler de görmektedirler. Öğrenciler ilgi ve alakalarının olduğu alanlarda aldıkları seçmeli dersler sayesinde İngilizce dilini kullanmakta daha istekli ve özgüvenli olmaktadırlar. EC Los Angeles İngilizce dil okulunda verilen seçmeli derslerden bazıları şunlardır: küresel vatandaşlık, karşılaştırmalı kültür ve iletişim, medya çalışmaları, müziğin dili, temel yazma becerileri, şimdi yazın, kelimelerin dünyası, temel ihtiyaçlar İngilizcesi ve gerçek durumlarda dil bilgisi dersleridir. En fazla 14 kişiden oluşan sınıflarda verilen eğitimlere en az 16 yaşında olan öğrenciler katılabilmektedir.

İş İngilizce kursu

EC Los Angeles İngilizce dil okulu iş İngilizce kursu, kariyerine uluslararası bir çevrede işe başlamak isteyenler ya da mevcut işinde İngilizceye ihtiyaç duyanlar için 24 haftaya kadar verilen iş odaklı İngilizce eğitimleri içermektedir. İş İngilizce kursu, genel İngilizce becerilerini geliştirmekte ve sonrasında iş yerinde ihtiyaç duyulan dile odaklanmaktadır. Öğrenciler sözleşme müzakereleri, yönetim ve insan kaynakları, markalaştırma ve reklam stratejileri, proje yönetimi, şirket bütçeleri, iş etiği ve kurumsal sosyal sorumluluk alanlarında İngilizce bilgilerini geliştirmektedirler. Aynı zamanda sunum yapma, CV hazırlama ve yazma, bir görüşme için hazırlanma ve telefonda görüşme teknikleri gibi pratik iş becerileri de kazanmaktadırlar. EC Los Angeles İngilizce dil okulu çalışma amaçlı İngilizce kursunda öğrenciler yalnızca İngilizce akıcılığı önemli ölçüde artırmakla kalmamakta, iş konusunda da pek çok problemle kendinden emin bir şekilde başa çıkmak için belirli bir dile, bilgiye ve beceriye de sahip olmaktadırlar. Kursa katılmak isteyen öğrencilerin en az orta altı (Pre-Intermediate) seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. EC Los Angeles İngilizce dil okulu iş İngilizce kursu hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından alabilirsiniz.

İş İngilizcesi yılı

EC Los Angeles İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programı, İngilizce konuşulan iş ortamlarında başarı için dil becerilerini geliştirmek isteyenler, uluslararası iş İngilizcesi yeterliliği edinmek isteyenler ve uluslararası kariyer fırsatlarını artırmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. İş İngilizcesi yılı, uzun dönem bir program olup, minimum kayıt süresi 24 haftadan oluşmaktadır. Haftada 30 ders işlenen kursta, 20 ders temel İngilizce bilgisi, 10 derste ise kurumsal bağlamda akıcı ve etkili iletişim becerisini geliştirme odaklı ders gösterilmektedir. Öğrenciler aldıkları eğitim sayesinde İngilizce telefon kullanma, seyahat ve toplantıları düzenleme, alım-satım gerçekleştirme, ürün ve hizmetler, profesyonel ilişkiler, genel iş konuları yönetimi, şirket yapıları, sistemleri ve süreçleri hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar. Program kapsamında öğrenciler, eğitmenleri ile her 4-5 haftada bir kişisel sınıf değerlendirmesi yapmakta ve her 6 haftada bir kişisel danışmanları ile birebir görüşmeler gerçekleştirmektedirler. EC Los Angeles İngilizce dil okulu iş İngilizcesi yılı programını başarıyla bitiren öğrenciler, EC diploması almaya hak kazanmaktadırlar. Ayrıca öğrenciler uluslararası olarak tanınan iş İngilizcesi sınavına da (BEC) hazırlanma ve girme fırsatı elde etmektedirler. Kursa minimum orta altı (Pre-Intermediate) seviyesinde öğrenciler kabul edilmektedir.

Akademik yıl ve sömestr programı

EC Los Angeles İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı ile dilde akıcılık, doğruluk ve dört beceri üzerinden İngilizceyi aktif şekilde kavrama yeteneğini geliştirmek ve İngilizce konuşulan bir ülkede yaşamak ve öğrenim görmek isteyen öğrenciler için dizayn edilmiştir. Eğitimler haftada 24 ders (20 ders genel İngilizce, 4 ders seçmeli İngilizce) ve 30 ders (20 ders genel İngilizce, 10 ders seçmeli İngilizce) olmak üzere iki farklı yoğunlukta verilmektedir. Öğrencilere sunulan seçmeleri dersler arasında kültür ve iletişim, doğru yazma, konuşma, kelime bilgisi, dil bilgisi, temel ihtiyaçlar İngilizcesi, akademik teknikler ve küresel vatandaşlık bulunmaktadır. Minimum 24 hafta süren eğitimlerde öğrencilere bireysel ilgi ve öneriler verilmekte, gelişimleri takip edilerek zayıf oldukları konulara yoğunlaşmaları sağlanmaktadır. Öğrencilere aynı zamanda ücretsiz akademik çalışmalar ve ihtiyaçlarına yönelik destek ve yardımcı olacak özel akademik koordinatör hizmeti verilmektedir. Haftada 30 ders eğitim alan öğrenciler, kurs bitiminde EC diploması alırken, haftada 24 ders İngilizce eğitim alan öğrenciler EC takdir belgesi almaktadırlar. Akademik yıl ve sömestr programı boyunca her öğrencinin kişisel dosyası bulunmaktadır. Dosyalarda öğrencilerin öğrenme stilleri, zayıf olduğu konular ve ihtiyaçlarına yönelik bilgiler yer almaktadır. EC Los Angeles İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programına en az 16 yaşında ve her seviyeden İngilizce bilgisine sahip öğrenciler başvuru yapabilmektedir. EC Los Angeles İngilizce dil okulu akademik yıl ve sömestr programı hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlık uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Üniversiteye yerleştirme hizmeti

EC Los Angeles İngilizce dil okulunda öğrencilere üniversiteye yerleştirme hizmeti de verilmektedir. Bu hizmet, EC Los Angeles İngilizce dil okulunda 24 hafta ve üzeri eğitim alan öğrenciler için ücretsizdir. Örneğin Akademik yıl ve sömestr programını seçen öğrenciler, üniversiteye hazırlık hizmetinden ücretsiz olarak faydalanmaktadırlar. Üniversiteye yerleştirme hizmetleri arasında; üniversite ve kolej danışmanlık hizmeti, üniversite rehberliği, başvuru yardımı ve başvuru inceleme, başvuru için kurye ücretleri, şartlı kabul mektubu ve giriş gerekliliklerini karşılamak koşuluyla anlaşmalı üniversite kabulü bulunmaktadır. Okulda deneyimli üniversite kabul danışmanları, başvuru süresince öğrencilere her adımda rehberlik etmekte, öğrenciler için en doğru üniversite seçiminde ve branş araştırmalarında yol göstermektedirler. EC Los Angeles İngilizce dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversite ve kolejlerin şartlarını karşılayan öğrenciler, İngilizce sınavlarına (TOEFL, IELTS vs.) girmeden kayıt olabilmektedirler. Üniversite ve kolejlerin dil yeterlilik şartını sağlayamayan öğrenciler öncelikle EC Los Angeles İngilizce dil okulunda eğitim almaktadırlar ve sonrasında üniversiteye yerleştirilmektedirler.

Bire bir İngilizce

EC Los Angeles İngilizce dil okulu bire bir İngilizce kursu İngilizce öğrenmenin en hızlı yollarından biridir. Bire bir İngilizce kursunda tüm ders içeriği, programı tamamen öğrencilerin istek ve ihtiyaçlarını karşılamak adına öğrencinin istediği yönde düzenlenir. Kurs oldukça esnek bir yapıya sahip olup, ders günleri ve zamanları öğrencilere göre düzenlenmektedir. Her seviyede öğrencinin katılımı için uygun olan bire bir derslerde eğitmenler, dikkatlerini tek bir öğrenci üzerinde topladığından, öğrenciyi yakından tanımakta ve öğrencinin öğrenim stilini keşfederek dersleri işleyiş tarzını bu yönde değiştirmektedir.

Sınavlara hazırlık kursları

TOEFL kursu: Test of English as a Foreign Language (TOEFL) sınavına her yıl dünyanın birçok yerinden öğrenci, İngilizce dil seviyesini belgelemek adına girmektedir. EC Los Angeles İngilizce dil okulunda TOEFL sınavına hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin en az orta üstü (Upper-Intermediate) düzeyinde İngilizceleri olması gerekmektedir. Belli amaçlar için TOEFL hazırlık kursunu tercih eden öğrenciler, deneyimli eğitmenler ile doğru eğitimi almakta ve düzenli olarak pratik ve deneme testi olmaktadırlar. Kursta öğrencilere sınavda ihtiyaçları olacak tüm bilgi ve sınav stratejileri öğretilmektedir. Her pazartesi başlayan kursta eğitimler haftalık 30 dersten oluşmaktadır.

EC Los Angeles İngilizce dil okulu CAE ve FCE sınavlarına hazırlık kursları verilmektedir. CAE ve FCE sınavları, işverenler ve dünyanın her yerindeki üniversite ve kolejler tarafından tanınmaktadır. EC Los Angeles İngilizce dil okulunda CAE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrencilerin minimum orta üstü (Upper-Intermediate) seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. FCE sınavı hazırlık kursuna katılmak isteyen öğrenciler ise en az orta seviye (Intermediate) İngilizceye sahip olmalıdırlar. Her iki kursta da eğitimler haftalık 30 dersten oluşmakta ve 1 ders 45 dakika sürmektedir.

EC Los Angeles İngilizce dil okulunda konaklama

EC Los Angeles İngilizce dil okulu öğrencilerine aile yanı konaklama seçeneği sunmaktadır. Aile yanı konaklamada evler, okula çeşitli uzaklıklarda bulunmaktadır ve genelde toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Evlerde sadece sabah kahvaltısı ya da hem sabah kahvaltısı hem de akşam yemeğinden oluşan yarım pansiyon seçenekleri bulunmaktadır. Öğrenciler tek kişilik odalarda konaklayabileceği gibi farklı bir ülkeden öğrenci ile iki kişilik odalarda da kalabilmektedirler. Banyo ve tuvaletler ortak kullanım alanlarıdır. Ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında konaklayan öğrenciler bolca pratik yapma imkânına sahip olmaktadırlar.

EC Los Angeles İngilizce dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Los Angeles’a yaklaşık 13 saat süren doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Los Angeles havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını veya özel taksileri kullanarak okullarına ve konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Los Angeles havaalanında otobüs istasyonlarına gidip gelen ücretsiz servisler bulunmaktadır. Ayrıca öğrenciler önceden talep ettikleri takdirde havaalanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Los Angeles şehir içi ulaşımda MTA, Big Blue, Culuer City ve Culver City olmak üzere dört otobüs sistemi vardır. Kentte otobüslerin yanı sıra metro hattı, özel taksiler ve DASH olarak adlandırılan minibüs hattı da mevcuttur. Öğrenciler ulaşımlarını toplu taşımalar ile ya da arabada kiralayarak yapabilmektedir.

EC Los Angeles İngilizce dil okulunda İngilizce dil eğitimi gören öğrenciler, Los Angeles’tan araba kiralayarak diğer birçok şehri keşfetme imkânına sahiptirler. Öğrenciler araba ile Los Angeles’tan Santa Monica’ya 30 dakikada, San Jose’ye 1 saatte, Sacramento’ya 1 saat 15 dakikada, Santa Rosa’ya 1 saat 30 dakikada, San Diego’ya 2 buçuk saatte, Las Vegas’a 4 buçuk saatte, San Francisco’ya 6 saatte ulaşabilirler.

Sigorta

Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sigorta yaptırmaları zorunludur. Türkiye’de sigortasını yaptırmayan öğrenciler Amerika’da satın almak zorunda kalırlar. Sigorta poliçesine sahip olmayan öğrencilerin derslere girmesine izin verilmez. Türkiye’den sigorta satın almak daha ekonomiktir. Sigorta poliçesi hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından alabilirsiniz.

EC Los Angeles İngilizce dil okulu ve Los Angeles’da İngilizce hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın