• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Colorado Mesa University, Colorado

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Colorado Mesa University, Colorado

Colorado Mesa University İngilizce dil okulu, üniversitenin kampüsünde yer almaktadır. Colorado Mesa University, 1925 yılında kurulmuş olup, kampüs, Colorado National Monument’dan kısa bir uzaklıkta yer almaktadır. 25’den fazla farklı ulustan öğrencinin eğitim aldığı üniversitede İngilizce dil eğitimine katılan öğrenciler, uluslararası bir ortamda eğitim almaktadırlar. Colorado Mesa University İngilizce dil okulu öğrencileri üniversitenin kampüsünde yer alan tüm olanaklardan faydalanabilmektedirler.

Colorado, Amerika Birleşik Devletleri’nin orta Batı bölgesinde yer alan en yüksek eyaletidir. Eyalet Doğu’da Great Ovaları, merkezde Rocky Dağları, Batı’da Colorado Ovası ve Kuzeybatı’da Irtermontane Havzası olmak üzere dört ana bölgeye ayrılmıştır. Yazları serin ve kuru, kışları ise soğuk ve karlı olmaktadır. Yazın ortalama sıcaklık 15 derece iken, kışın -6 derecedir. Colorado eyaletinin başkenti Denver’dir. Eyalette görülmesi gereken yerler arasında Tanrıların Bahçesi, Mesa Verde ulusal parkı, Denver Botanik Gardens, The Broadmoor, Manitou Cliff Dwellings ve Colorado State Capital bulunmaktadır.

Colorado Mesa University İngilizce dil okulu programları
Üniversiteye hazırlık İngilizce kursu

Colorado Mesa University İngilizce dil okulu üniversiteye hazırlık İngilizce kursu, Colorado üniversitesinde ya da diğer Amerikan üniversitelerinde eğitim almak isteyen ve bunun için yeterli düzeyde akademik İngilizce bilgisine sahip olmayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Kursta hafta içi her gün der işlenmekte ve toplamda 24 saat eğitim sunulmaktadır. 8 haftalık dönemlerden oluşan eğitimlerin yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Öğrenciler derslerde mevcut olan İngilizce seviyelerini geliştirmek üzerine ve akademik anlamda araştırma yapma, ödev hazırlama, sunum yapma, not alma gibi konular üzerine eğitim almaktadırlar. Kursta aldıkları eğitim ile öğrenciler IELTS ve TOEFL gibi sınavlara da hazırlanmaktadırlar. Colorado Mesa University İngilizce dil okulu üniversiteye hazırlık İngilizce kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Colorado Mesa University İngilizce dil okulunda konaklama

Colorado Mesa University İngilizce dil okulu öğrencileri kampüs içerisinde yer alan üniversite yurtlarında konaklamaktadırlar. Üniversite öğrenciler için 11 ayrı yurt bulunmaktadır. Yurtta internet erişimi, çamaşırhane ve TV erişimi mevcuttur. Öğrenciler yemeklerini yine kampüs içerisinde yer alan yemekhanede yiyebilmektedirler.

Colorado Mesa University İngilizce dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Colorado eyaletine doğrudan ulaşım mevcut değildir. Bu yüzden öğrencilerin aktarmalı uçuşları tercih etmeleri gerekmektedir. Colorado Springs Peterson havalimanına ya da Denver havalimanına inen öğrenciler toplu taşıma araçları ya da özel taksiler ile üniversite kampüsüne ulaşabilmektedirler. Talep eden öğrenciler, havalimanı karşılama hizmetinden de faydalanabilmektedir.

Colorado eyaleti şehirlerinde ulaşım otobüs, tramvay ve taksiler ile sağlanmaktadır. Daha çok otobüs ve özel taksiler kullanılmaktadır. Ulaşım sorunsuz ve rahattır.

Colorado Mesa University İngilizce dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın