• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Kapito Sprachschule, Munster

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Kapito Sprachschule, Munster

Kapito Sprachschule Almanca dil okulu, Almanya’nın Münster kentinde yaklaşık 200 kişilik bir kapasiteye sahip dil okuludur. 20 yıldan uzun bir süredir Almanca eğitimi sunan okulun eğitmenleri anadili Almanca olan, üniversite mezunu, alanlarında sertifikalı ve deneyimli kişilerden oluşmaktadırlar. Kapito Sprachschule Almanca dil okulunda öğrencilere sunulan olanaklar arasında bilgisayar laboratuvarı, ücretsiz internet erişimi, kafeterya ve öğrenci salonu bulunmaktadır. Öğrenciler ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivite ve gezilere katılmaktadırlar.

Münster, Almanya’nın batısında Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bir kenttir. 1200 yıldan uzun bir tarihe sahip olan Münster, kozmopolit bir kenttir. Şehirde tarihi yapılar dikkat çekmektedir. Münster’de pek çok kültür ve bilim müzesiyle teknik enstitü ve sanat okulları bulunmaktadır. Kentin görülmesi gereken yerleri arasında Münster Cathedral, Aasee, German Tank Museum, Hiltruper See, Pablo Picasso Museum, St. Lambert kilisesi ve Barış Meydanı yer almaktadır.

Kapito Sprachschule Almanca dil okulu programları
Genel Almanca standart kursu

Kapito Sprachschule Almanca dil okulu genel Almanca standart kursu, minimum 16 yaşında olan öğrenciler için uygun olup, Almanca iletişim becerilerini geliştirmeleri için tasarlanmıştır. Kursta haftalık 20 ders (1 ders 45 dakika) eğitim sunulmakta ve derslerde Almanca telaffuz, dil bilgisi, okuma, yazma, dinleme ve konuşma üzerine konular işlenmektedir. Genel Almanca standart kursuna her seviden Almanca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmekte ve yapılan deneme sınavı ile kendi seviyelerine uygun sınıflarda eğitim almaktadırlar. Kursun maksimum sınıf mevcudiyeti 12 kişiden oluşmaktadır. Kapito Sprachschule Almanca dil okulu genel Almanca standart kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Genel Almanca yoğun kursu

Kapito Sprachschule Almanca dil okulu genel Almanca yoğun kursunda sabahları 20 ders genel Almanca ve öğleden sonraları 4 ders dinleme ve konuşma becerileri üzerine eğitim sunulmaktadır. Yoğun kurs sayesinde öğrenciler daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydetmektedirler. Genel Almanca yoğun kursunda maksimum 12 kişilik sınıflarda eğitim sunulmakta ve kursa en az 1 hafta kayıt kabul edilmektedir. Kursa 16 ve üzeri yaş gurubuna mensup olanlar kabul edilmektedir. Kapito Sprachschule Almanca dil okulu genel Almanca yoğun kursuna yıl boyunca her pazartesi (başlangıç seviyeleri hariç) başlanabilmektedir.

Bire bir Almanca kursu

Kapito Sprachschule Almanca dil okulu bire bir Almanca kursu, mesleki ve özel amaçları için dil öğrenmek isteyenlere yönelik olup, katılımcıların kısa sürede hızlı bir şekilde Almanca dil becerilerini geliştirmektedir. Kursta haftalık 20 veya 30 bire bir ders sunulmakta ve öğrenciler istedikleri yoğunlukta eğitim alabilmektedirler. Kursta ders programı ve içeriği öğrencilerin istek, ihtiyaç ve Almanca seviyelerine bağlı olarak düzenlenmektedir. Bire bir Almanca kursunda tıp, turizm, hukuk gibi mesleki alanlara yönelik de eğitim sunulmaktadır. Kapito Sprachschule Almanca dil okulu bire bir Almanca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Üniversiteye hazırlık Almanca kursu

Kapito Sprachschule Almanca dil okulu üniversiteye hazırlık Almanca kursu, Almanca eğitim sunan üniversite ve kolejlerde eğitim almak isteyen ve bunun için yeterli düzeyde Almanca bilgisine sahip olmayan öğrenciler için tasarlanmıştır. Kursta temel seviyede Almanca bilenler 20 hafta eğitim ve orta seviye ve üstünde Almanca bilenler 16 hafta ders eğitim almaktadırlar. Üniversiteye hazırlık kursunda haftalık 24 ders eğitim sunulmaktadır. Maksimum 12 kişilik sınıflarda işlenen derslerde öğrencilere akademik anlamda Almanca not alma, ders çalışma, ödev hazırlama, sunum yapma ve makale yazma üzerine eğitimler verilmektedir. Kapito Sprachschule Almanca dil okulu üniversiteye hazırlık Almanca kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Sınavlara hazırlık kursu

Kapito Sprachschule Almanca dil okulu sınavlara hazırlık kursunda TestDaF sınavına hazırlık kursu sunulmaktadır. TestDaF, ileri düzeyde bir dil sınavı olup, Almanya’da yer alan eğitim kurumları tarafından kabul edilmektedir. Kapito Sprachschule Almanca dil okulu TestDaF sınavına hazırlık kursunun yıl boyunca belli başlangıç tarihleri bulunmaktadır. Kursa katılmak isteyen adayların orta üstü (B2) Almanca seviyeye sahip olmaları gerekmektedir. Kursta eğitimler 2 hafta sürmekte ve dersler en fazla 12 kişilik sınıflarda işlenmektedir.

Kapito Sprachschule Almanca dil okulunda konaklama

Kapito Sprachschule Almanca dil okulunda aile yanı konaklama, stüdyo veya paylaşımlı daire ve otel konaklama seçenekleri yer almaktadır. Aile yanı konaklamada öğrenciler tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Bazı evlerde banyo ve tuvalet alanları aile ile ortak kullanılmakta olup, bazı evlerde ise öğrenci özel olarak bulunabilmektedir. Öğrenciler kahvaltı ve akşam yemeklerini aile ile birlikte yemektedirler.

Stüdyo veya paylaşımlı daireler, rahat ve özgür bir konaklamayı tercih edenler için uygundur. Stüdyo dairelerde tek kalan öğrencilerin kendilerine özel mutfak, banyo ve tuvalet alanları mevcuttur. Paylaşımlı öğrenci evlerinde ise öğrenciler salon, mutfak, banyo ve tuvalet alanlarını paylaşımlı olarak kullanılmaktadır. Her iki seçenekte de öğrenciler kendi yemeklerini kendileri yapmaktadırlar.

Kapito Sprachschule Almanca dil okulu civarında pek çok otel seçeneği mevcuttur. Oteller maliyet bakımından diğer konaklamaları göre pahalı olup, daha çok çalışanlar tarafından tercih edilmektedir.

Kapito Sprachschule Almanca dil okuluna ulaşım

İstanbul’dan Münster’e doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 3 saat 20 dakika sürmektedir. Münster havalimanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçları veya özel taksiler ile konaklama yerlerine ulaşım gerçekleştirebilmektedirler. Talep eden öğrenciler okulun havalimanı karşılama hizmetinden faydalanabilmektedirler.

Münster şehir içi ulaşımda tren, otobüs ve bisikletler kullanılmaktadır. Almanya2nın diğer şehirlerinde olduğu gibi Münster’de de ulaşım oldukça rahat ve sorunsuzdur. Kentte bisiklet kullanımı çok yaygındır ve bisikletlerle birlikte toplu taşımaya binilebilmektedir.

Kapito Sprachschule Almanca dil okulu hakkında GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın