• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

F+U Academy of Languages, Heidelberg

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - F+U Academy of Languages, Heidelberg

Heidelberg'in merkezinde bulunan F + U Academy of Languages, Avrupa'nın en büyük dil okullarından biridir. Almanca, İngilizce ve 25'ten fazla dilde derslerin yanı sıra F + U Academy of Landuages, aynı zamanda devlet tarafından tanınan yabancı dil mesleki eğitim kolejinde (Yabancı Yazışma Görevlisi, Avrupa Sekreteri, Çevirmen, Tercüman) mesleki eğitim vermektedir. Ayrıca, F + U Academy of Languages, TestDaF, TELC, TestAS, OnSET, TOEFL®, TOEIC®, LCCI ve diğer pek çok sınav için uluslararası bir test merkezidir.

F + U Academy of Languages Heidelberg, üniversite şehrinin tarihi merkezinde ve Neckar'a sadece birkaç metre uzaklıkta yer almaktadır. Okul binası, Eski Kent ile kale ve Neckar Vadisi manzarasına sahiptir. F + U Academy of Languages, Almanya'nın en büyük dil okullarından biridir. Heidelberg'deki dil kurslarına her yıl yaklaşık 120 ülkeden yaklaşık 10.200 öğrenici katılmaktadır. Uluslararası kimliği ile F + U Academy of Languages, uluslararası öğrenciler için eşsiz bir buluşma noktasıdır.

F + U Academy of Language, ultra-medya donanımlı derslikler, 50'den fazla bilgisayara sahip 3 İnternet odası, ücretsiz internet erişimi ve Heidelberg'in merkezi bir konumuyla öğrencilerine dil eğitimleri vermektedir.

Almanca dil öğretiminde uzmanlaşan F + U Academy of Languages, sabah ve öğleden sonraları olmak üzere öğrencilerine genel, yoğun ve mesleki kurs programları sunmaktadır.

Heidelberg, Pfalz'ın eski başkenti, Odenwald'ın güneyindeki güzel Neckar vadisine kadar uzanmakta ve özellikle yumuşak iklimi ile dikkat çeken bir şehirdir. Birçok anıt ve çeşitli tarihlere tanıklık eden Heidelberg, Neckar vadisindeki kaleleri, Up Rhine'deki eski ekili manzara ve Odenwald dağları ile dünyanın dört bir yanından turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Frankfurt hava limanına sadece 90 km ve Stuttgart'a 120 km mesafede bulunan Heidelberg'e ulaşım oldukça kolaydır.

F + U Academy of Languages, Heidelberg Almanca eğitim programları
Genel Almanca Kursu

Genel Almanca kursu, Almanca dilini hızlı ve kapsamlı bir şekilde öğrenmek isteyen öğrenciler için ideal bir eğitim programıdır. F + U Academy of Languages, Heidelberg’de deneyimli öğretmenler, öğrencileri dilbilgisi, konuşma, yazma, dinleme ve okuma gibi Almanca dilini tüm yönleriyle öğretmektedir. Ders saati kursun yoğunluğuna göre değişmekle birlikte haftalık 20-30 ders eğitim verilmektedir ve bir ders 45 dakika sürmektedir.

Birebir Almanca Kursu

Birebir Almanca Kursu, hem genel Almanca dil yeteneğinizi geliştirmek hem de öğrencilerin Almanca bilgisinde geliştirilmesi gereken belirli alanları iyileştirmek amacıyla 16 yaş ve üstü için tasarlanmıştır. Çalışmalardan en iyi şekilde faydalanmanızı sağlamak için genel Almanca kurslarının yanında da alınabilmektedir. Birebir Almanca Kurslarında kelime bilgisinden Almanca dilbilgisine veya gibi belirli bir alana odaklanarak herhangi bir alanı seçebilirsiniz.

İş Almancası Kursu

İş Almancası kursu, iş hayatında Almancayı iletişim dili olarak rahatlıkla kullanabilmeyi amaçlayanlar için en uygun kurs programıdır. Almanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma derslerinin yanında Almanca mail yazma, raporlama yapma, sunum ve toplantı yapma gibi becerilerini geliştirmeye yönelik dersler de verilmektedir. İş Almancası kursu genel Almanca kurslarıyla birleştirilebileceği gibi tek başına da alınabilir.

Sınav Hazırlık Kursları

Sınava hazırlık kursları öğrencileri; TestDaF, telc veya DSH gibi bir sınavı geçmek için gerekli bilgi ile donatmaktadır. Sınav hazırlık kursları, bir Alman üniversitesinde okumayı ve Almanca dil sınavlarına hazırlamayı planlayan öğrenciler için tasarlanmıştır. F + U Academy of Language, Heidelberg aynı zamanda Avrupa'nın en büyük TestDaF test merkezidir. Öğrenciler sınavı doğrudan okullarında alabilmektedirler. Haftalık 30 dersten oluşan sınavlara hazırlık kurslarında bir ders 45 dakikadan oluşmaktadır. Sınavlara hazırlık kurs programlarına B2 seviyesinde Almanca bilgisine sahip öğrenciler kabul edilmektedir.

Çocuklar ve Gençler için Almanca Kursları

Her yaz, F + U Academy of Language, Heidelberg uluslararası gruplar halinde çocuklar ve gençler için Almanca dil kursları sunmaktadır. Almanca kursları 6 ila 15 yaşındaki çocuklar ve gençler için tasarlanmıştır. Dersler heyecan verici, farklı eğlence ve spor aktiviteleri ile tamamlanmaktadır.

Öğretmenler için Almanca Kursları

Öğretmenler için olan kurslarda anadili Almanca olmayan Almanca öğretmenlerine yönelik dersler verilmektedir. F + U Academy of Language, Heidelberg okulunda Almanca öğretmenleri hem bilgilerini tazelemekte hem de modern öğretme teknikleri üzerine dersler alarak mesleklerinde bir adım öne geçmektedir. F + U Academy of Language, Heidelberg okulu öğretmen eğitimi kursunda Almanca dil becerilerini geliştirmeye yönelik derslerin yanında farklı öğretme teknikleri de öğretilmektedir. Kursa katılan öğrenciler Almanca telaffuz ve okuma pratikleri üzerine odaklı dersler almaktadırlar.

Medikal ve Bakım Meslekleri için Almanca Kursları

Medikal ve Bakım Meslekleri için Almanca Kursları tıp öğrencilerine, yeni mezunlara ya da sağlık sektöründe çalışan ve Almanca iletişim becerilerini geliştirmek isteyen sağlık çalışanları için tasarlanmış bir eğitim programıdır. Medikal ve bakım meslekleri için Almanca kursları eğitimleri B1 seviyesinde Almanca bilgisine sahip öğrencilere verilmektedir.

İngilizce Kursları

F + U Academy of Language, öğrencilerine Almanca dışında İngilizce de eğitim alabileceği bir kurs programı sunmaktadır. Her hafta Pazartesi başlayan bu kurs programında İngilizceyi hızlı ve kapsamlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu kurs programını tek başına alabileceğiniz gibi diğer eğitim programlarıyla da birleştirebilirsiniz. F + U Academy of Language, standart İngilizce kurslarının yanında TOEFL hazırlık eğitimleri de vermektedir ve aynı zamanda TOEFL sınav merkezidir.

F + U Academy of Languages, Heidelberg Almanya Üniversite yerleştirmesi

F + U Academy of Languages, Heidelberg okulu Almanca dil kurslarına katılan öğrencilere Almanya’daki devlet üniversitelerine yerleştirmek için danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Almanya’da devlet üniversitelerinde okumak için gerekli Almanca bilgisi ve TestDaF sınav hazırlığını alırken alanında uzman danışmanlar aracılığı ile seçkin Alman üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans bölümlerine başvurabilir ve yerinizi garantileyebilirsiniz. F + U Academy of Languages, Heidelberg okulu üniversite yerleştirme hizmeti ve Almanya’da üniversite eğitimi hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

F + U Academy of Languages, Heidelberg Konaklama

F + U Academy of Languages, Heidelberg okulunda yurt, aile yanı ve paylaşımlı öğrenci evi konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlar, okulunda yer aldığı kampüse yakın mesafelerde bulunmaktadır. Öğrenciler yurtlarda tek veya iki kişilik odalarda kalabilmektedirler. Her odada kişiye özel banyo, tuvalet ve mutfağın yer aldığı yurtlara ek olarak bu alanların paylaşımlı kullanıldığı yurtlar da bulunmaktadır.

Aile yanı konaklamada evler okulun yetkilileri tarafından özenle seçilmekte ve düzenli olarak kontrol edilmektedirler. Aile yanı konaklama, ana dili Almanca olan insanlarla birlikte kalıp, pratik yapma açısından avantajlıdır. Evler okula farklı uzaklıklarda olup, maksimum 30 - 50 dakikalık mesafede yer almaktadırlar. Öğrenciler iki kişilik odalarda kalmakta ve banyo ile tuvaleti aile ile ortaklaşa kullanmaktadırlar.

Paylaşımlı öğrenci evlerinde öğrenciler, tek kişilik odalarda kalmaktadırlar. Paylaşımlı öğrenci evleri, özgürlüğüne düşkün ve rahat bir konaklama talep eden öğrencilere yöneliktir. Öğrenciler evlerde mutfak ve salonu ortaklaşa kullanmaktadırlar. Banyo ve tuvaletler her oda da öğrencilere özel olarak bulunmaktadır.

F + U Academy of Languages okulları hakkında detaylı bilgi almak için GKR eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın