• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Did - Deutsch in Deutschland, Munih

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Did - Deutsch in Deutschland, Munih

Did Deutsch - Instıtute Münih Almanca dil okulu 1997 yılında kurulmuştur. İki katlı geniş bir binada öğrencilerine Almanca dil eğitimi veren okulda modern donanımlı 11 sınıf bulunmaktadır. Yaz aylarında yoğun öğrenci talebinin olduğu Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulunda öğrenciler için kurs sonrası çeşitli sportif ve kültürel aktivite programları hazırlanmaktadır. Haftada en az bir kez şehir turları düzenleyen okulda öğrenciler kısa sürede şehre ve okula adapte olmaktadırlar.

Münih şehir merkezinde yer alan Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu Munih tren istasyonu önündedir. Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu öğrencilerin ders dışında Almanca eğitimine devam etmelerini sağlayacak çeşitli imkânlar sunmaktadır. Okulda, Almanca dil kitapları, CD’ler ve çoklu iletişim araçları sunan geniş bir öğrenci çalışma merkezi bulunmaktadır. Bilgisayar odası ve ayrıca internet kafenin bulunduğu okulda öğrencilerin birbirleriyle ders dışında iletişime geçebilecekleri geniş öğrenci salonları bulunmaktadır.

Grup kurslarında bire bir özel kurslara kadar farklı seçenekler sunan Did Deutsch Institut Almanca dil okulunda genel Almanca, iş Almancası, Almanca teacher training programı başta olmak üzere farklı yoğunlukta kurslar verilmektedir. Okul öğrencileri için aile yanı konaklama, paylaşmalı daire, öğrenci pansiyonu başta konaklama seçenekleri sunmaktadır. Avrupa’nın önemli şehirlerinden olan Münih şehir merkezi yakınlarında konumlana okulda öğrenciler, ders sonraları bireysel olarak tarihi ve turistleri bölgelere kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Almanya’nın Berlin ve Hamburg’dan sonra üçüncü büyük şehri olan Münih birçok açıdan bu iki şehirden daha ön plandadır. Zengin ve şık caddeleri, alışveriş merkezleri ve en önemlisi yüksek yaşam kalitesi ile Münih ziyaretçilerine kültürel, turistik ve tarihi bir atmosfer eşliğinde modern ve gösterişli bir manzara sunmaktadır. Dünyaca ünlü birçok sanatçının tarihi eserlerinin sergilendiği müzelere ev sahipliği yapan Münih, etkileyici mimarisi ile göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahiptir.

Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulunda verilen Almanca kurslar

Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu her seviyede Almanca bilgisi olanların amaçlarına göre farklı kurs seçenekleri sunmaktadır. Haftalık ders saatlerine göre farklılıkların bulunduğu kurslarda amaç öğrencilere en kısa sürede Almanca iletişim kurma becerisini kazandırmak veya geliştirmektir. Almanca temel dil becerileri kazanmak veya geliştirmek isteyenler için genel Almanca kursu, alanında profesyonel Almanca eğitim almak isteyen Almanca öğretmenleri için hazırlanmış teacher training kursları en popüler programlardır.

Genel Standart Almanca kursu

Genel Almanca kursları hemen her seviyede Almanca bilenlerin katılabileceği, Almanca temel dil becerileri eğitimlerinin verildiği bir kurstur. Haftada 20 dersten oluşan genel Almanca kursunda haftada 24 dersten oluşan yoğun Almanca ve haftada 28 dersten oluşan süper yoğun Almanca dil kursları bulunmaktadır. Almanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerinden oluşan derslerin verildiği kursta amaç öğrencilerin Almanca temel dil becerilerini geliştirerek gündelik yaşamda Almancayı rahatlıkla kullanabilmelerini sağlamaktır.

Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu genel Almanca kursunda dersler görsel ve işitsel materyaller eşliğinde işlenmektedir. Eğitim süresinin 1 ile 48 hafta arasında değiştiği kurs yıl boyunca her pazartesi katılmak mümkündür. Genel Almanca kursunda öğrenciler maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim almaktadırlar. Derslerin küçük gruplarla işlendiği kurslarda öğretmen öğrenci etkileşimi oldukça yüksektir. Düzenli olarak karşılıklı iletişim pratiklerinin yapıldığı derslerde öğrencilerin yabancı bir dili kullanabilmede önemli bir öğe olan özgüven sorununu çözmek amaçlanmaktadır. Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu genel Almanca kursunda öğrenciler okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavına alınmaktadırlar. Öğrenciler Almanca seviyelerine göre farklı sınıflara yerleştirilmektedir. Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Yoğun ve Süper yoğun Almanca kursu

Yoğun Almanca kursu haftada 24 dersten oluşmaktadır. Almancayı kısa bir sürede etkili olarak öğrenmek isteyenler için ideal bir kurstur. Almanca temel dil becerileri öğelerinden olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimlerine ek olarak Almanca iletişim dersleri verilmektedir. Yoğun Almanca kursunda haftada 2 gün çeşitli aktivite programları düzenlenmektedir. Öğrencilerin isteklerine göre 1 haftadan 48 haftaya kadar eğitim alabileceği yoğun ve süper yoğun kurslara yıl boyunca her pazartesi kayıt yaptırmak mümkündür.

Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu Premium Almanca kursları haftada 28 saatten oluşmaktadır. Almanca eğitiminde en kısa sürede verim almak isteyenler için hazırlanmış ideal bir programdır. Haftalık çeşitli aktivite programlarıyla öğrencilerin derslere ve şehre adapte olmalarının amaçlandığı kursta genel Almanca derslerine ek olarak telaffuz ve iletişim pratikleri üzerine odaklı dersler verilmektedir. Öğrencilerin ortalama 12 kişilik sınıflarda eğitim aldığı kurslar sonunda alınan eğitimin belgelendiği sertifika verilmektedir. Öğrenciler seviye tespit sınavı sonuçlarına göre farklı sınıflara yerleştirilmektedir.

Did Münih Almanca dil okulunda Üniversite yerleştirmesi

Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulunda Almanca dil kurslarına katılan öğrencilere Almanya’daki devlet üniversitelerine yerleştirmek için danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Almanya’da devlet üniversitelerinde okumak için gerekli Almanca bilgisi ve TestDaF sınav hazırlığını alırken alanında uzman danışmanlar aracılığı ile seçkin Alman üniversitelerinde lisans ve yüksek lisans bölümlerine başvurabilir ve yerinizi garantileyebilirsiniz. Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu üniversite yerleştirme hizmeti ve Almanya’da üniversite eğitimi hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Teacher training kursu

Teacher training programı ana dili Almanca olmayan Almanca öğretmenleri için hazırlanmış ideal bir kurstur. Almanca bilgilerini tazelemek isteyen ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen meslektaşlarıyla tanışmak isteyen Almanca öğretmenlerine Almanca öğretme teknikleri üzerine eğitimler verilmektedir. Teacher training kursunda amaç öğretmenlerin Almancayı gelişen dille birlikte değişimleri yakalamalarını sağlamak ve Almanca öğretmede yararlı metotlar kullanabilmelerine yardımcı olmaktadır.

Öğretmenler için hazırlanmış olan kurs; Almanca öğretmenlerini çeşitli modern dil öğretme ilkeleriyle tanıştırmakta ve dil eğitiminde öğretmenlerin yabancı öğrencilerle pratik yapmalarına imkan sağlamayı amaçlamaktadır. Teacher trainig kursunda amaç öğretmenlerin kurs sonunda okullarına tazelenmiş bilgi ve metotlarla dönmelerini sağlamaktır. Öğretmenler için hazırlanmış olan öğretme metodu kursu; Almanca öğretmenlerini çeşitli modern dil öğretme ilkeleriyle tanıştırmakta ve dil eğitiminde öğretmenlerin yabancı öğrencilerle pratik yapmalarına imkan sağlamayı amaçlamaktadır. Öğretme eğitimi kursunda amaç öğretmenlerin kurs sonunda okullarına tazelenmiş bilgi ve metotlarla dönmelerini sağlamaktır. Did Deutsch Institut Münih Almanca dil okulu teacher training kursunda hem teorik hem de pratik olmak üzere iki farklı yöntem kullanmaktadır. Teacher training kursu hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Did Deutsch Institut Münih Almanca dil okulunda konaklama
Aile yanı konaklama

Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu öğrencilerinin ihtiyaç ve isteklerine göre en uygun aileye yerleştirmektedir. Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu güler yüzlü ve yabancı öğrenci ağırlamada deneyimli aileler ile birlikte çalışmaktadır. Öğrencilere okulun belirlediği standartlarda konaklama imkânlarının sağlandığını kontrol etmek için düzenli aralıklarla aileleri ziyaret etmektedir.

Aile yanı konaklamada her öğrencinin kendisine ait odası bulunmaktadır. Öğrencilerin ders çalışabilmelerine uygun olarak hazırlanmış odalar haftada bir temizlenmektedir. Kahvaltı ve akşam yemeklerinin aileyle birlikte yenmesi hem Alman kültürünü deneyimlemek hem de Almanca pratik yapmak için ideal bir fırsattır. Aile yanı konaklamada bazı aileler birden fazla öğrenciye konaklama hizmeti vermektedir. Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu, aynı dili konuşan öğrencilerin aksi bir talebi olmadıkça farklı ailelere yerleştirmektedir. Konaklama ile ilgili daha fazla bilgi için GKR yurtdışı eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Stüdyo ve paylaşmalı daire konaklaması

Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil öğrencilerine self catering konaklama bulma konusunda yardımcı olarak en uygun olanı seçmelerini sağlamakta ve okula yakın bir merkezde konaklama imkânları sunan ev sahipleri ile çalışmaktadır. Did Deutsch Instıtut Almanca dil okulunda daha bağımsız bir konaklama talep eden öğrenciler için öğrenci evlerinde paylaşmalı odalarda konaklama veya hotel, pansiyon konaklaması da ayarlanabilmektedir.

Did Deutsch Institut Münih Almanca dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Münih’e direk uçuş bulunmaktadır. Uçuşlar yaklaşık 2 saat sürmektedir. Münih havaalanına inen öğrenciler, toplu taşıma araçlarını ya da özel taksileri kullanarak konaklama yerlerine veya okullarına ulaşım gerçekleştirebilmektedir.

Münih şehir içi ulaşımda oldukça gelişmiş olup, otobüs, metro ve tramvaylar kullanılmaktadır. Şehir içi ulaşımda metro 02.00 ile 05.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Otobüs ve tramvaylarla ise 24 saat ulaşım mümkündür.

Münih’te Almanca dil eğitimi alan öğrenciler, Berlin’e 5 buçuk saatte, Frankfurt’a 3 buçuk saatte ve Hamburg’a 6 saatte ulaşıp, bu şehirleri de gezme imkanına sahiptirler.

Did Deutsch - Institut Münih Almanca dil okulu ve Münih’de Almanca eğitimi hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın