• Genel Bilgi
  • Görseller
  • Başvuru ve Broşürler
  • Teklif Al

Did - Deutsch in Deutschland, Hamburg

GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık - Did - Deutsch in Deutschland, Hamburg

Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu 2009 yılında kurulmuştur. Did Hamburg Deutsch - Institut Almanca dil okulunda genel Almanca, iş Almancası ve teacher training kursları verilmektedir. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu şehir merkezine 5 dakikalık yürüme mesafesinde bulunmaktadır. Şehir içi ulaşım araçlarına yürüme mesafesinde olan Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulunda öğrenciler şehrin canlı ve hareketli merkezlerine kolayca ulaşabilmektedirler.

Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulunda öğrencilere kaliteli eğitim vermek amacıyla dersler görsel, işitsel vb. modern ders materyalleri ile desteklenmektedir. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulunda öğrencilerin ders dışında öğrendiklerini pekiştirmelerine yardımcı olan Almanca ders kitapları, CD’ler ve çeşitli kaynakların olduğu etüt merkezi bulunmaktadır. Bilgisayarlı çoklu iletişimin sağlanabildiği öğrenci merkezi ile Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu öğrencileri eğitim süreleri boyunca aldıkları dersleri çeşitli kaynaklarla geliştirebilmektedirler.

Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulunda öğrenciler, Hamburg’u tarihi ve mimari eserleriyle keşfetme fırsatına sahip olmaktadırlar. Hamburg, Almanya’nın en büyük ikinci şehri olmakla birlikte aynı zamanda Avrupa Birliği’ndeki en büyük altıncı metropoldür. Almanya’nın kuzeyinde yer alan Hamburg, dünyanın dokuzuncu en büyük limanına sahip bir Avrupa şehridir. Kuzey Denizi’ne akan Elbe Nehri kıyısında kurulmuş olan Hamburg’da çok sayıda iç göl bulunmaktadır. Dünyanın en fazla köprüsüne sahip şehri olan Hamburg Almanya’nın önemli ticari ve turistik merkezlerinden biridir.

Sanatsal ve kültürel alanda kaliteli eserlerin şehri olan Hamburg tarihi ile de etkileyici, ilginç görüntülere ev sahipliği yapmaktadır. Çok sayıda müze ve tiyatronun bulunduğu Hamburg caddelerinde her zaman yapılacak çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Yaşamın canlı renklerinin buluştuğu şehir olan Hamburg kafeleri, parkları, turistik ve eğlence merkezleriyle her yıl binlerce turistin ilgisini çeken güzelliklere sahiptir.

Did Hamburg Almanca dil okulunda verilen Almanca kurslar

Did Deutsch - Institut Hamburg genel Almanca kursları haftalık ders sayısına göre standart, yoğun ve süper yoğun olarak değişiklik göstermektedir. Genel Almanca kursları haftada 20, 24 veya 28 dersten oluşmaktadır.

Genel standart Almanca kursları

Genel Almanca kursu Almancayı gündelik yaşamda farklı durumlarda kullanabilmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış ideal bir programdır. Temel dil becerilerini geliştirmeye yönelik derslerin verildiği kursta öğrenciler kısa sürede Almancayı güvenle iletişim dili olarak kullanabilmektedirler.

Genel Almanca kursunda Almanca okuma, yazma, dinleme, konuşma eğitimlerinden oluşan dersler verilmektedir. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulunun deneyimli öğretmenleri, öğrencilerin Almancayı kısa sürede etkili bir biçimde kullanabilmesi için derslerde karşılıklı iletişim kurmaya özen göstermektedirler.

Genel Almanca kursunda öğrenciler okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavına alınmaktadırlar. Almanca dil seviyelerine göre öğrenciler farklı sınıflara yerleştirilmektedir. Genel Almanca dil kursuna katılan öğrenciler derslere düzenli katıldıkları takdirde Almancayı büyük bir özgüvenle kullanabilecek beceriye sahip olmaktadır. Did Deutsch - Institut Hamburg genel Almanca kurslarımız hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yoğun ve Süper Yoğun Almanca kursu

Yoğun Almanca kursunda, temel Almanca dil becerilerinden olan Almanca okuma, yazma, dinleme ve konuşma eğitimleri verilmektedir. Eğitim süresinin 1 ile 48 hafta arasında değişiklik gösterdiği kurs haftada 24 ve 28 dersten oluşmaktadır. Yıl boyunca her pazartesi günü kayıt yapılabilen Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulunda öğrenciler maksimum 15 kişilik sınıflarda eğitim almaktadır. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulunda öğrenciler okula geldikleri ilk gün seviye tespit sınavına girmektedir.

Almanca başlangıç seviyesinde olanlar veya iyi derecede Almanca bilenler için yıl boyunca uygun seviye sınıflar bulunmaktadır. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu yoğun Almanca kursunda, her gün derslerin ilk veya son 15 dakikasında öğrencilerin derslerdeki gelişimleri değerlendirilmektedir. Öğleden sonraki derslerde öğrencilere Almanca dil eğitiminde öğrenme deneyimleri fırsatı sunulmaktadır. Almanca konuşma pratiklerinin yapıldığı derslerde öğrenciler, Almancada zorlandıkları güncel veya temel konular hakkında fikir alışverişi yapmaktadırlar ve ilerleme kat ettikleri konulardaki deneyimlerini paylaşarak birbirleriyle bilgi alışverişinde bulunmaktadırlar. Almanca dil okulu yoğun İngilizce dil eğitimi kurslarında bilgisayar, DVD, kitap ve CD gibi materyallerle öğrencilerin ders dışında etüt yapabilecekleri uygun ortamı sağlamaktadır.

Teacher Training kursu

Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu teacher training kursu Almanca bilgilerini tazelemek isteyen ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen meslektaşlarıyla tanışmak isteyen Almanca öğretmenleri için hazırlanmış ideal bir kurstur. Teacher Training kursunda amaç öğretmenlerin Almancayı gelişen dille birlikte değişimleri yakalamalarını sağlamak ve Almanca öğretmede yararlı metotlar kullanabilmelerine yardımcı olmaktır. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu teacher training kursu ana dili Almanca olmayan Almanca öğretmenlerine eğitim vermektedir. Teacher training kursunda öğrencilere Almanca dil eğitiminin yanında Almanca öğretme metotlarını öğretme esas alınmaktadır. Teacher training kursunda günlük sorunlar veya özel bir konu hakkında düzenli olarak Almanca iletişim pratikleri yapılmaktadır. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu teacher training kursu hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Did Hamburg Almanca dil okulunda Üniversite yerleştirmesi

Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulunda Almanca dil kurslarına katılan öğrencilere Almanya’daki devlet üniversitelerine yerleştirmek için danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Almanya’da devlet üniversitelerinde okumak için gerekli Almanca bilgisi ve TestDaF sınav hazırlığını alırken alanında uzman danışmanlar aracılığı ile seçkin Alman üniversitelerinde lisans ve yüksek lisasn bölümlerine başvurabilir ve yerinizi garantileyebilirsiniz. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu üniversite yerleştirme hizmeti ve Almanya’da üniversite eğitimi hakkında GKR yurtdışı eğitim danışmanlarında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Did Hamburg Almanca dil okulunda konaklama

Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu ders dışında da Almanca öğrenmeye devam etmek isteyenlere Alman bir aile yanında konaklama, bağımsızlığına düşkün öğrenciler için paylaşmalı dairede konaklama seçenekleri sunmaktadır. Daire ve aile yanı konaklama dışında Hamburg’da öğrenci pansiyonları da popüler tercihlerdendir.

Öğrenci pansiyonları 18 yaş ve üstü öğrencilerin kullanımına uygundur. Toplu ulaşım araçları duraklarına yürüyüş mesafelerinde olan öğrenci pansiyonları genelde Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okuluna 15 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Banyolu ve tuvaletli odaların da bulunduğu öğrenci pansiyonlarında televizyon ve ücretli internet erişim hizmeti bulunmaktadır.

Ekonomik ve farklı uluslardan öğrencilerle bir arada kalabileceği bir konaklama isteyenler için paylaşmalı daire konaklaması ideal bir seçimdir. 18 yaş ve üzeri olan öğrenciler için uygun olan paylaşmalı dairelerde öğrencilere sadece kalacak yer imkânı sunulmaktadır. Yemeklerin ücrete dâhil olmadığı bu konaklama tipinde öğrenciler kendi aldıkları malzemelerle yemeklerini hazırlamaktadır. Mutfak, banyo ve tuvaletlerin ortak kullanıldığı paylaşmalı daire konaklamasında genelde 3 veya daha fazla öğrenci aynı daireyi paylaşmaktadır.

Aile yanı konaklama; Alman dili ve kültürünü Alman bir ailenin yanında kalarak deneyimleme fırsatı sunmaktadır. Tek veya çift kişilik oda seçeneklerinin bulunduğu aile yanı konaklamada öğrenciler mutfak, banyo ve tuvaleti ortak kullanmaktadırlar. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu konaklama yetkilileri birlikte çalışacağı aileleri özenle seçmektedirler. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu öğrencileri başvuru formunda belirttikleri özelliklere en uygun olan ailelere yerleştirilmektedir. Kahvaltı ve oda, yarım ve tam pansiyon konaklama seçeneklerinin bulunduğu aile yanında öğrencilerin odaları haftada bir temizlenmektedir. Aile yanı konaklamada öğrencilerin evin genel kurallarına uymaları beklenmektedir.

Aile yanı konaklamada aileler evli ve çocuklu olabileceği gibi tek yaşayan bireylerden de oluşabilmektedir. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu ailelerin belirlene standartları yerine getirip getirmediğini kontrol etmek için düzenli olarak aileleri ziyaret etmektedir. Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulunda konaklama ile ilgili detaylı bilgi için GKR yurtdışı eğiti danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Did Hamburg Almanca dil okuluna ulaşım

Türkiye’den Hamburg’a günde birçok doğrudan uçuşlar bulunmaktadır. Uçuş süresi 3 saat 15 dakika sürmektedir. Hamburg havaalanına inen öğrenciler konaklama yerlerine ya da okullarına toplu taşıma araçları kullanarak ulaşabilmektedir.

Hamburg şehir içi ulaşımda otobüs, metro, feribot ve özel taksiler mevcuttur. Hamburg şehir merkezinde her gün 2 milyondan fazla insan toplu taşımayı kullanmaktadır. Şehirde 600’den fazla otobüs güzergahı ile 3 metro mevcuttur. Ayrıca 24 saat her yerde kolaylıkla ulaşabileceğiniz özel taksiler hizmet vermektedir.

Hamburg’da Almanca eğitimi alan öğrenciler, Berlin’e 2 buçuk saatte, Frankfurt’a 3 saat 20 dakikada ve Münih’e 6 saatte ulaşarak bu şehirleri de keşfetme imkanı yakalarlar.

Did Deutsch - Institut Hamburg Almanca dil okulu ve Hamburg’da Almanca eğitimi hakkında detaylı bilgiyi GKR Yurtdışı Eğitim Danışmanlık uzmanlarından alabilirsiniz.

Hemen Ücretsiz Teklif Alın